SwiftKey X - alternatywna klawiatura ekranowa dla Androida

Rewolucyjna klawiatura dla Androida?
Rewolucyjna klawiatura dla Androida?
Kamil Homziak

21.07.2011 15:14, aktual.: 21.07.2011 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród alternatywnych klawiatur ekranowych dla Androida najbardziej znany jest Swype. Można także korzystać z SwiftKey X. Na czym polega jego wyjątkowość?

Program produkcji TouchType ma być "mądrzejszy" niż większość tego typu rozwiązań. W zasadzie ma "myśleć" za użytkownika: automatycznie poprawiać, kończyć oraz przewidywać kolejne słowa, opierając się na danych historycznych (a nie wbudowanym słowniku). Wspomniana baza jest tworzona nie tylko na podstawie wcześniej wysłanej korespondencji - aplikacja skanuje wiadomości z Gmaila, Facebooka oraz Twittera, może więc dokładnie poznać słownictwo używane przez użytkownika.

SwiftKey X wspiera język polski i jest dostępny w dwóch wersjach: dla smartfonów oraz tabletów. Ta ostatnia ma nawet specjalny, łamany układ klawiatury, pozwalający na szybkie pisanie z wykorzystaniem kciuków. Niestety, program nie jest darmowy - wersja dla telefonów kosztuje 3,99 dolara, a dla tabletów - 4,99. To według prezesa zatrudniającej 35 osób firmy i tak niewielka kwota, biorąc pod uwagę ilość pracy, jaką zespół wkłada w ulepszanie swojego dzieła. Producent będzie starał się, aby jego klawiatura była dostępna fabrycznie w smartfonach czy tabletach.

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)