Swing Copters - nowa gra twórcy Flappy Bird już jest

Swing Copters - nowa gra twórcy Flappy Bird już jest

Zmodyfikowane zdjęcie: Man using smartphone
Zmodyfikowane zdjęcie: Man using smartphone
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
21.08.2014 08:52, aktualizacja: 21.08.2014 10:52

Flappy Bird to absolutny fenomen. Ta prosta zręcznościówka podbiła serca milionów graczy na całym świecie i sprawiła, że jej twórca - Dong Nguyen - zarabiał na wyświetlanych wewnątrz gry reklamach średnio 50 000 dolarów dziennie. Młody wietnamski programista nie udźwignął jednak ciężaru sukcesu i postanowił usunąć swoje dzieło z mobilnych sklepów z aplikacjami oraz odsunąć się w cień. Aż do teraz.

Tak przynajmniej prezentuje się oficjalna wersja tej historii, w którą ja nie wierzę, o czym pisałem tutaj. Moim zdaniem całość wygląda na starannie zaplanowaną akcję, która miała na celu uczynienie z prostej gierki viralowego hitu. Podobna sytuacja miała przecież miejsce chociażby w przypadku naszej polskiej Grażyny Żarko. Tę grę od początku sprzedawała stojąca za nią historia, a tematy takie jak sukces młodego Wietnamczyka, zapowiedź usunięcia gry, załamanie nerwowe twórcy i nawet podejrzenia o próby samobójcze świetnie sprzedawały się w mediach. Teraz przyszła pora na ostatni akt tej historii - wielki powrót.

Swing Copters to - najprościej rzecz ujmując - takie Flappy Bird, tylko że w pionie. W dalszym ciągu rozgrywka polega na sprawnym omijaniu przeszkód, lecz tym razem nasz bohater nie porusza się z lewej do prawej, lecz z dołu do góry. Czy na coś takiego przez ostatnich kilka miesięcy czekały tysiące graczy? Pewnie nie, ale wystarczy zerknąć na serwisy branżowe i media społecznościowe, by zrozumieć, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym hitem. No bo któż nie chciałby zerknąć choćby z ciekawości na tytuł, za którym stoi taka historia?

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Grę Swing Copters pobierzecie za darmo ze sklepów App Store oraz Google Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)