SwipeIt - odpowiedź Samsunga na AirPlay Apple'a [wideo]

Samsung SwipeIt (fot. Android Central)
Samsung SwipeIt (fot. Android Central)
Kamil Homziak

09.01.2012 12:20, aktual.: 09.01.2012 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple AirPlay to wygodny sposób na wyświetlanie na telewizorze multimediów z iPhone'a lub iPada. Niestety, co typowe dla produktów firmy z Cupertino, dostęp do protokołu jest mocno ograniczony. Na szczęście SwipeIt Samsunga jest bardziej liberalny.

Oficjalna prezentacja nowej technologii ma się odbyć podczas rozpoczynających się dzisiaj targów CES. SwipeIt obsługuje się tak samo prosto jak AirPlay - oglądając materiał na urządzeniu z Androidem, wystarczy kliknąć odpowiedni guzik, a obraz pojawi się na ekranie odbiornika TV.

Oczywiście, nie każdego odbiornika. Kompatybilne są wszystkie telewizory Samsunga z możliwością podłączenia Internetu (trzeba pobrać odpowiednią aplikację). Na tym nie koniec. Z Android Market należy ściągnąć program SwipeIt - dopiero wtedy wszystko będzie działać poprawnie.

Co ważne, program dla systemu Google'a da się uruchomić na każdym smartfonie z Androidem, a nie tylko na modelach Samsunga z rodziny Galaxy. Jest jeszcze jedna, ciekawsza informacja: aplikacja ma być dostępna także w wersji dla iOS (obecnie nie ma jej jeszcze w App Store). Oznacza to, że do obsługi odbiornika TV będzie można użyć także iPhone'a/iPada.

Schemat działania SwipeIt (fot. Engadget)
Schemat działania SwipeIt (fot. Engadget)

Południowokoreański producent jest bardziej otwarty, ale aby skorzystać z nowej technologii, i tak trzeba mieć telewizor Samsunga. Producent reklamuje usługę za pomocą ciekawego klipu, z którego jednak (celowo) niewiele wynika:

Choć na razie brakuje konkretów dotyczących SwipeIt, to Samsungowi i tak należą się brawa, głównie za nieograniczanie aplikacji tylko dla smartfonów własnej produkcji. Być może wkrótce podobne rozwiązania zaprezentują LG i Sony Ericsson - również znaczący gracze na rynkach RTV i GSM.

Źródło: Android Central

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)