Sygic AURA Professional - prawdziwa nawigacja 3D

Sygic AURA Professional - prawdziwa nawigacja 3D

Sygic AURA Professional - prawdziwa nawigacja 3D
Mateusz Żołyniak
12.07.2010 16:23, aktualizacja: 12.07.2010 18:23

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program Sygic AURA Professional. Aplikacje wykorzystuje akcelerator graficzny nowych smartfonów i łączy w sobie zalety nawigacji GPS 3D z sieciami społecznościowymi. Co jeszcze oferuje program?

Sygic AURA Professional wykorzystuje mapy firmy TeleAtlas, rozbudowaną bazę danych POI, geotagowany serwis wiki i informacje z przewodników po mieście. AURA wyświetla rzeczywisty widok 3D uwzględniający wysokość i rzeźbę terenu oraz zabudowę, wykorzystując teksturowane modele budynków. Program jako pierwszy na rynku używa technologii akceleracji 3D dostępnej na iPhonie, co przekłada się na szybkość i jakość trójwymiarowych wizualizacji.

Obraz

Nawigacja charakteryzuje się szybkim mechanizmem wyliczania tras, oferuje asystenta pasa ruchu, informacje drogowe w tym ograniczenia prędkości i radary. Program umożliwia także bezpośrednie wyszukiwanie kontaktów z możliwością komunikacji telefonicznej. Mechanizmy społecznościowe pozwalają wymieniać informacje o ciekawych miejscach i obszarach z innymi użytkownikami programu. Program jest w pełni funkcjonalny w wersji offline, ale przechodząc w tryb online można sprawdzać status i lokalizację znajomych, pogodę, stan zakorkowania dróg, jak również wymieniać się, np. danymi miejsca spotkania. Program oferuje informacje o ciekawych miejscach bazując na danych z renomowanych przewodników i wikipedii.

Nasze marzenie o stworzeniu programu AURA, który wyróżniałby się na tle całej konkurencji stało się rzeczywistością po 3 latach wytężonej pracy. Aura to przyszłość serwisów działających na bazie lokalizacji. Umożliwia nawigację samochodową i pieszą a zarazem poznawanie miasta: atrakcji, miejsc noclegowych oraz klubów i restauracji.

Michal Stencl, CEO, Sygic

Obraz

AURA została zaprojektowana dla najnowszej generacji smartfonów i urządzeń nawigacyjnych, takich jak: iPhone, Google Android czy Windows Phone 7. Obecnie dostępna jest dla iPhone, a wkrótce zostaną udostępnione pozostałe wersje. Program do nawigacji Sygic AURA Professional (cała Europa) dostępny jest dla urządzeń iPhone w cenie 69 euro.

Źródło: informacja prasowa Sygic

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)