Sygic Mobile Maps 10 już w Polsce!

Sygic Mobile Maps 10 już w Polsce!

Sygic Mobile Maps 10 już w Polsce!
Mateusz Żołyniak
24.06.2010 13:31, aktualizacja: 24.06.2010 15:31

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program do nawigacji Sygic Mobile Maps 10. Działa on na większości systemów operacyjnych, w tym Windows Mobile, Symbian, Android, Maemo, Bada, iPhone i Linux. Co oferuje nowa wersja Mobile Maps?

Aplikacja firmy Sygic oferuje opcje widoku 2D/3D, inteligentne wyszukiwanie, nawigację głosową w 20 językach (w tym polskim), ostrzeganie o fotoradarach, ograniczeniach prędkości i przejazdach kolejowych. W programie znajdziemy także asystenta pasa ruchu. Dostawcą szczegółowych, cyfrowych map Europy są firmy Tele Atlas i Navteq.

Mobile Maps 10 nie potrzebuje stałego dostępu do połączenia internetowego - klient posiada wszystkie dane w swoim urządzeniu i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów poza granicą oraz na terenie swojego kraju. Użytkownicy mogą też w prosty sposób wysłać lub odebrać od innych swoją pozycję pobraną z GPS za pośrednictwem SMS.

Obraz

Aplikacja oferuje szereg interesujących funkcji, jak np. możliwość wybrania punktu POI, np. hotelu, restauracji czy lotniska i bezpośrednie połączenie się za pomocą swojego telefonu/smartfonu wybierając numer telefonu wskazany na ekranie w celu rezerwacji. Program odnajdzie też najbliższy parking punktu docelowego i najszybszą drogę dojazdu. Wyszukiwanie obejmuje wszystkie nazwy wieloczłonowe zawierające wpisane słowa. Decydując się na komunikację online, kierowcy mogą w czasie rzeczywistym dzielić się informacjami o wypadkach, korkach i kontrolach drogowych. Dotknięcie paska informacji na ekranie urządzenia powoduje wyświetlenie menu informowania o patrolach lub wypadkach w obecnej lokalizacji, które przesyłane są na centralny serwer, a następnie do urządzeń wszystkich użytkowników znajdujących się w pobliżu. W przeciwieństwie do innych programów, które korzystają z danych historycznych, system drogowy Sygic zbiera na bieżąco informacje o korkach, awariach i utrudnieniach na drodze. Na podstawie uzyskanych informacji program może wyznaczyć najszybsze połączenia drogowe. Program umożliwia też nawigację w tunelach, w których brak sygnału z satelitów, na podstawie aproksymacji prędkości samochodu.

Aplikacja oferuje również szereg przydatnych podczas zagranicznych podróży informacji, jak limity prędkości, dopuszczalny poziom alkoholu, konieczność włączania świateł, prefiks telefoniczny, rodzaj waluty, liczbę mieszkańców, używane jednostki. Pozwala też sprawdzić pogodę lub dokonać konwersji miar.

Obraz

Program do nawigacji Sygic Mobile Maps 10 (cała Europa) dostępny jest na rynku polskim od czerwca w cenie 299,00 zł.

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)