Symbian ^3 - interfejs na wideo!

Symbian ^3 - interfejs na wideo!

Symbian ^3 - interfejs na wideo!
Paweł Żmuda
15.02.2010 10:24, aktualizacja: 15.02.2010 11:24

Na oficjalnym koncie Nokia Conversations na YouTube pojawił się właśnie film na którym zobrazowano jak wyglądać będzie Symbian^3 na najnowszych komórkach fińskiego koncernu. Zobaczmy czego możemy się spodziewać i jakie ulepszenia zostaną wkrótce wprowadzone.

Na pierwszy rzut oka całość wygląda podobnie do interfejsu znanego ze sprzedawanych dotychczas komórek z ekranem dotykowym. Jednak wrażenie, że interfejs przypomina menu Nokii N97 szybko mija. Widać, że Nokia odrobiła zadanie domowe. Poprawiono nie tylko sposób zarządzania ekranem głównym, ale także dostęp do multimediów w pamięci urządzenia oraz dostęp do otwartych aplikacji. Wiadomo również, że nadchodzące komórki Nokii zostaną wyposażone w odtwarzacze DivX, a użytkownicy będą mogli podłączać telefony do telewizorów ciesząc się wsparciem dla HDMI.

Koncern chwali się, że nowa wersja Symbiana będzie wyposażona w multitouch czy też znaną z pozostałych systemów możliwość ustawienia kilku ekranów głównych. Wiemy także, że firma pragnie zmienić nazewnictwo swoich telefonów. Czy oznacza to, że pożegnamy się z serią XpressMusic?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)