Symbian S60v5 bliżej iPhone'a

Symbian S60v5 bliżej iPhone'a

Symbian S60v5 bliżej iPhone'a
Krystian Bezdzietny
04.11.2009 17:00, aktualizacja: 04.11.2009 18:00

O aplikacjach dla Symbiana S60v5, które w jakiś tam sposób upodabniają komórkę do kultowego iPhone'a pisaliśmy wielokrotnie. Jedne zamieniały cały interfejs, a drugie dodawały poszczególne, charakterystyczne dla iPhone'a funkcje czy po prostu zmieniały ich wygląd. Poniżej znajdziemy listę 5 aplikacji, które w większym bądź mniejszym stopniu przybliżą komórkom na S60v5 nutę iPhone'a.

iDesk[photo position="inside"]57142[/photo]

  • aplikację GDesk + kilka niezbędnych pluginów;
  • temat iPhone Dark 5th Edition Dsma;
  • temat dla GDesk + 5 tapet z iPhone'a.

Taka kombinacja sprawia, że jesteśmy o krok bliżej od iPhone'a.

O tej aplikacji już pisaliśmy (klik na tytuł). W skrócie - jest to malutkie narzędzie do zarządzania wiadomościami SMS, którego głównym zadaniem jest wyświetlanie wiadomości w takim stylu, jak odbywa się to w iPhonie. Dodatek niemalże działa lepiej od swojego pierwowzoru, albowiem posiada więcej opcji niżeli te, które oferuje nam sam iPhone ;].

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3vD4oJr-V34[/youtube]

Napis Slide to unlock jest bez wątpienia znakiem rozpoznawczym iPhone'a. Swojego czasu pewien deweloper podjął się zrealizowania podobnej rzeczy na Symbianie i poniekąd mu się to udało. Nazwał to nUnlock. Niestety, nie działa to w identyczny sposób, jak ma to miejsce w iPhonie, ale funkcjonalność w jakiś sposób została przeniesiona.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_olt35ombow[/youtube]

Przeglądanie zdjęć w iPhonie również jest bardzo przyjemną czynnością. Na Symbianie odbywa się to nieco... inaczej. Raczej mniej komfortowo. Z tego powodu powstała aplikacja Nokia Photo Browser. Po jej zainstalowaniu przeglądanie zdjęć na komórce z S60v5 będzie się odbywać prawie tak, jak w iPhonie - jedna, wielka i przyjemna w użyciu siatka.

Aplikacja posiada między innymi następujące funkcje:

powiększanie fragmentów zdjęć,

efekty wizualne,

możliwość wykrywania twarzy,

dotykowy interfejs.

iMelo

Kolejną funkcję, jaką należałoby dodać do Symbiana, aby bardziej upodobnił się do iPhone'a to Cover Flow czyli charakterystyczne przeglądanie biblioteki muzycznej za pośrednictwem operowania okładkami albumów. iMelo jest w jednej rzeczy lepszy od iPhone-owego CoverFlow, albowiem można tutaj przewijać pomiędzy albumami poprzez potrząsanie komórki w określoną stronę. Oczywiście - jak wspomniałem - iMelo to nie tylko Cover Flow, ale przede wszystkim odtwarzacz muzyczny. iMelo znajdziemy m. in. pod tym adresem.

źródło: ipmart-forum.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Szybszy Symbian
Szybszy Symbian
Jan Lenartowski
Symbian podsłuchuje
Symbian podsłuchuje
Paweł Wolniewicz
Komentarze (0)