Synchronizacja kontaktów Facebooka z iOS-em może być bardzo kłopotliwa...

Synchronizacja kontaktów Facebooka z iOS‑em może być bardzo kłopotliwa...

Synchronizacja kontaktów Facebooka z iOS-em może być bardzo kłopotliwa...
Krystian Bezdzietny
05.09.2012 13:36, aktualizacja: 05.09.2012 15:36

iOS 6 wprowadzi wyczekiwaną latami synchronizację z Facebookiem. Pozwoli ona na udostępnianie zdjęć na Facebooku bezpośrednio z systemowej galerii czy dodawanie postów wprost z centrum powiadomień. Poza tym pojawi się funkcja synchronizacji książki telefonicznej z kontaktami na Facebooku, która niejednemu użytkownikowi iPhone'a utrudni życie.

Dodając kontakt do Książki na iOS-ie, uzupełniam pole z numerem telefonu, w polu Imię wprowadzam nazwę całego kontaktu, zapisuję i gotowe. Przez kilka lat trochę zapisanych w ten sposób kontaktów mi się nazbierało, a teraz przyjdzie zły Facebook i wszystko się zmieni. Co więcej, do kontaktów zostaną dodane adresy mailowe znajomych z Facebooka w domenie @facebook. O co tutaj chodzi?

[solr id="simblog-pl-61028" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/jak-sprawic-aby-facebook-5-0-dla-ios-a-reagowal-na-autorotacje" _mphoto="preview-maker-61028-270x-0b7112c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2398[/block]

Po aktywacji w iOS 6 funkcji synchronizacji kontaktów z Facebookiem system automatycznie uzupełni książkę telefoniczną kontaktami z Facebooka, nawet jeśli nie mają one przypisanych numerów telefonu. Przykładowo, jeżeli zapisaliście w telefonie Kasię Nowak z numerem telefonu i ta Kasia Nowak należy do Waszych znajomych na Facebooku, to iOS połączy informacje z obu profili, tworząc jeden kontakt z wieloma informacjami, może nawet zdjęciem. Oprócz tego pojawi się mail w domenie @facebook.com, więc jeżeli Kasia Nowak ustawiła, że nazwą jej profilu będzie kasia.nowak, to w jej kontaktowej karcie na iOS-ie wyświetlany będzie dodatkowy mail - kasia.nowak@facebook.com.

To nie wszystko. Jeżeli podobnie jak ja zapisujecie nazwy kontaktów, uzupełniając jedynie pole Imię, to wszystkie kontakty (zarówno w iOS-ie, jak i na Facebooku) zostaną zdublowane. Dla systemu Kasia Nowak zapisana na Facebooku nie jest tym samym kontaktem co Kasia Nowak w iPhonie (w polu na imię ma także nazwisko).

[solr id="simblog-pl-61007" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/slopro-czyli-slow-motion-na-ios-ie" _mphoto="img-2073-252x168-png-453ed2b5584.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2399[/block]

Z facebookową synchronizacją trzeba więc uważać. Moim zdaniem wprowadza ona bałagan, a wprowadzane funkcje, powiedzmy sobie szczerze, niezastąpione i rewolucyjne bynajmniej nie są.

A teraz pytanie: kto z Was wiedział, że zmieniając numer profilu na niepowtarzalną nazwę, zyskuje się także maila w domenie @facebook.com? Pewnie niewiele osób miało taką świadomość. A wyobraźcie sobie, że z Facebooka korzysta 900 milionów użytkowników.

Około 400 mln z nich używa iPhone'a, iPoda touch lub iPada. Przyjmijmy, że przynajmniej 1/4 tych osób aktywuje synchronizację kontaktów z Facebookiem. Spowoduje to ściągnięcie niewyobrażalnej ilości spamu na iUrządzenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)