Synchronizacja zdjęć z Facebookiem dostępna dla wszystkich. Jak ją aktywować?

Synchronizacja zdjęć z Facebookiem dostępna dla wszystkich. Jak ją aktywować?
Krystian Bezdzietny

03.12.2012 11:00, aktual.: 03.12.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Automatyczna synchronizacja zdjęć między telefonem a Facebookiem dostępna jest oficjalnie dla wszystkich użytkowników platform Android i iOS. Jak aktywować tę funkcję?

Po przejęciu usługi Instagram taki krok był nieunikniony. Facebook wchodzi z butami w internetowe dyski i serwisy hostujące zdjęcia. Biorąc pod uwagę ostatnie zakupy oraz dysponowanie ogromną bazą użytkowników, Facebook z pewnością prędzej czy później odniesie i na tym polu sukces. Zanim jednak to nastąpi, warto się dowiedzieć, jak wspomnianą synchronizację aktywować i po co tak naprawdę ją udostępniono.

[solr id="komorkomania-pl-138215" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4925,z-listonic-zamowisz-zakupy-z-dostawa-do-domu" _mphoto="lostonic-logo-138215-270-b1df001.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3122[/block]

Nowa funkcja niebieskiego portalu ma służyć temu, abyś nigdy nie utracił swoich cennych zdjęć robionych telefonem. Jej zadaniem jest automatyczne przesyłanie zdjęć z komórki do specjalnego folderu na Facebooku widocznego wyłącznie przez Ciebie. W zależności od ustawień funkcji mobilny Facebook może w czasie rzeczywistym przesyłać robione zdjęcia lub np. tylko wtedy, gdy będziesz połączony z Wi-Fi.

Aby aktywować automatyczne przesyłanie zdjęć, nie trzeba aktualizować aplikacji. Wystarczy uruchomić mobilnego Facebooka i z paska bocznego wybrać opcję Zdjęcia. Następnie należy kliknąć zakładkę Zsynchronizowane i odpowiednią funkcję.

Facebook
Facebook

Od razu po zezwoleniu aplikacji na synchronizację rozpocznie się proces udostępniania zdjęć. Dostęp do przesłanych materiałów można uzyskać poprzez zakładkę Zdjęcia na desktopowym Facebooku, a następnie folder Zsynchronizowane z telefonu.

Jeżeli chcesz, możesz ten folder udostępnić znajomym, jednak takie rozwiązanie jest dość ryzykowne, zwłaszcza jeśli telefon jest fundamentem każdej Twojej zakrapianej imprezy.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)