Szachy w komórce

Szachy w komórce07.10.2009 20:00
Szachy w komórce
Jan Lenartowski

Słyszeliście kiedyś o Garrim Kasparowie? Jest to jedna z najważniejszych postaci świata szachów. Jest to pierwszy aktualny mistrz świata który przegrał partię szachów z komputerem. Było to w 1996 roku, "przeciwnikiem" Kasparowa był program Deep Blue zainstalowany na komputerze IBM. Jeśli chcecie sami rozegrać partię szachów z maszyną, nie musicie już siedzieć przy komputerze, wystarczy komórka z Androidem. Do tego potrzebna będzie jeszcze aplikacja Checkmate.

Tak naprawdę gra nie ma w sobie nic nadzwyczajnego. W końcu niewiele można wymyślić w kwestii szachów, to nie jest strzelanka gdzie wystarczy stworzyć kilkaset różnych potworów z różnymi broniami. Niestety na stronie twórców nie ma nic na temat poziomów trudności, wiadomo jednak, że jest tryb podpowiedzi oraz tryb "auto-play" który pozwala śledzić jak komputer walczy sam ze sobą.

Osobiście nie jestem wielkim fanem szachów, jednak nie wątpię, że wśród maniaków komórkowych znajdą się osoby lubiące rozrywki intelektualne tego typu. Polecam również stronę Wikipedii Garriego Kasparowa, szczerze mówiąc nie sądziłem, że jest aż tak barwną postacią.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Kominek w komórce
Kominek w komórce
Jan Lenartowski
Alkomat w komórce?
Alkomat w komórce?
Jan Lenartowski
Prawo w komórce
Prawo w komórce
Krystian Bezdzietny
Komentarze (0)