Szef Nvidii zapowiada atak tabletów z Androidem

Szef Nvidii zapowiada atak tabletów z Androidem

Szef Nvidii zapowiada atak tabletów z Androidem
Paweł Żmuda
12.11.2010 14:49, aktualizacja: 12.11.2010 15:49

Jen-Hsun Huang, szef firmy Nvidia, przy okazji prezentacji wyników finansowych spółki postanowił wypowiedzieć się na temat tabletów z Androidem. Huang - człowiek mający informacje na temat praktycznie całej branży - zdradził, że czeka na nas prawdziwa ofensywa tabletów z Androidem. Czego możemy się spodziewać?

[url=http://komorkomania.pl/14651,ipad-i-galaxy-tab-w-play-czy-warto-2]

iPad i Galaxy Tab w Play? Czy warto?[/url]

W wielu nowych tabletach pojawi się układ Nvidia Tegra. Szef Nvidii zapewnia, że konkurowanie z iPadem "to nie tylko wypuszczenie kolejnego produktu", tłumacząc tym samym pewne opóźnienia wynikające z konieczności dopracowania urządzeń.

Popatrzcie na Samsung Galaxy Tab - to tablet wykorzystujący oprogramowanie dla telefonu komórkowego. Tablet to nie tylko przerośnięta komórka
  • komentował Huang.

Nowe tablety będą wykorzystywać wersję Androida znacznie lepiej dostosowaną do obsługi sporych wyświetlaczy. Huang stwierdził, że niewielkie tablety są znacznie bardziej praktyczne od netbooków i niewielkich laptopów. Dodał także:

Dzięki możliwości podłączenia klawiatury i myszy różnica między tabletem a netbookiem jest wyłącznie symboliczna.

Według Nvidii prawdziwy atak tabletów ma nastąpić już na początku przyszłego roku. Ciekawe, czy będzie tak pięknie, jak uważa Huang.

Źródło: cnet

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)