Szybkie uruchamianie w pół odblokowanego iOS 4.2.1 - poradnik

Strona głównaSzybkie uruchamianie w pół odblokowanego iOS 4.2.1 - poradnik
04.01.2011 14:00
Szybkie uruchamianie w pół odblokowanego iOS 4.2.1 - poradnik
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Wczorajszego ranka pisaliśmy o nowo wydanym redsn0w 0.9.6rc7, którego zadaniem jest lekkie przyspieszenie procesu uruchamiania urządzeń z iOS 4.2.1 korzystających z jailbreaku tethered. Wobec tego prezentujemy poniżej poradnik, który wyjaśni, jak korzystać z najnowszego dzieła DevTeamu.

Ogólnym zamysłem podczas tworzenia kolejnej odsłony redsn0w było zapewnienie użytkownikom możliwości bootowania urządzeń z jailbreakiem tethered za pomocą jednego kliknięcia. Oczywiście zamiary to jedno, a efekt końcowy - drugie, ponieważ przy korzystaniu z najnowszego redsn0w i tak trzeba się trochę naklikać.

Cały trick programu polega na tym, że pewną część komend, które normalnie wykonujemy za pomocą interfejsu programu, tym razem możemy wykonać poprzez Terminal (na systemach Mac) lub wiersz poleceń (Windows).

Dzięki redsn0w 0.9.6brc7 można nie tylko bootować, ale również odblokowywać oprogramowania, jak odbywało się to dotychczas. Z tej wersji programu powinni korzystać jedynie ci, którzy chcą uruchamiać swoje urządzenia poprzez wiersz poleceń czy Terminal. Resztę odsyłamy do redsn0w 0.9.6b5.

Poradnik dla systemów Mac

Potrzebujemy:

 • iTunes 10.1
 • redsn0w 0.9.6rc7 (link)
 • pliku z oprogramowaniem naszego urządzenia (link)
 • programu Terminal

Instrukcja:

 1. Dla urządzeń z** nowym bootroomem** (wszystkie poza iPodem touch 2G MB oraz iPhone'em 3GS ze starym bootroomem) wpisujemy: **open ~/Desktop/Pwnage/redsn0w_mac_0.9.6rc7/redsn0w.app --args -j -i ~/Desktop/Pwnage/****iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw **(jeśli nasza nazwa oprogramowania jest inna niż ta podana w komendzie, to trzeba ją stosownie zamienić).
 2. Dla iPoda touch 2G MB oraz iPhone'a 3GS ze starym bootroomem wpisujemy: open ~/Desktop/Pwnage/redsn0w_mac_0.9.6rc7/redsn0w.app --args -j -o -i ~/Desktop/Pwnage/iPhone2,1_4.2.1_8C148a_Restore.ipsw.

[*]Pojawi nam się okno z redsn0w. Postępujemy wg instrukcji, czyli wybieramy Next, wprowadzamy urządzenie w tryb DFU i czekamy, aż program przeprowadzi stosowne operacje w celu uruchomienia telefonu.

[/olist]

Poradnik dla systemów Windows

Potrzebujemy:

 • iTunes 10.1
 • redsn0w 0.9.6rc7b (link)
 • pliku z oprogramowaniem naszego urządzenia (link)
 • wiersza poleceń Windows

Instrukcja:

 1. Nowy bootroom: %homepath%DesktopPwnageredsn0w_win_0.9.6rc7bredsn0w.exe -j -i %homepath%DesktopPwnageiPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw ** **(jeśli nasza nazwa oprogramowania jest inna niż ta podana w komendzie, to trzeba ją stosownie zamienić).
 2. Stary bootroom: %homepath%DesktopPwnageredsn0w_win_0.9.6rc7bredsn0w.exe -j -o -i %homepath%DesktopPwnageiPhone2,1_4.2.1_8C148a_Restore.ipsw.

[*]Na wyświetlonym oknie redsn0w postępujemy podobnie jak w punkcie 5 poradnika dla Mac, czyli przeprowadzamy dalszą część odblokowania.

[/olist]

Zaprezentowana wyżej metoda jest moim zdaniem nieco bardziej skomplikowana od tej, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej. Jednak czasem dobrze jest mieć alternatywę i to właśnie daje nam DevTeam. Dopóki nie ujrzymy jailbreaka untethered iOS 4.2.1 dla wszystkich potrzebujących tego urządzeń, musimy każdorazowo zmagać się z redsn0w, gdy tylko zrestartujemy naszego iPhone'a, iPoda czy iPada.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)