Klienci T‑Mobile w roamingu UE także będą korzystać z telefonów tak jak w kraju

Korzystanie z telefonu komórkowego na wakacjach
Korzystanie z telefonu komórkowego na wakacjach
Źródło zdjęć: © depositphotos.com
Mateusz Żołyniak

07.06.2017 16:32, aktual.: 15.06.2017 11:47

Polski oddział T-Mobile potwierdził w czwartek oficjalnie to, o czym mówiło się od kilku dni. Od 15 czerwca wszyscy klienci sieci będą mogli korzystać z roamingu w Unii Europejskiej zgodnie z zasadą "Roam Like At Home", a więc praktycznie tak samo jak w Polsce. Oto, co trzeba wiedzieć o nowej ofercie T-Mobile.

Gdy operatorzy przedstawili miesiąc temu nowe oferty, które mają obowiązywać w roamingu UE od 15 czerwca, propozycje T-Mobile, Play i Plusa nie spotkały się z przychylnym przyjęciem nie tylko wśród użytkowników, ale i w przypadku Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tylko zmiany wprowadzone przez Orange w ofertach roamingowych spełniały założenia zasady "Roam Like At Home". Teraz się to zmienia.

T-Mobile wkracza na drogę obraną przez Orange

Sieć T-Mobile poinformowała oficjalnie, że od 15 czerwca tego roku jej klienci przebywający na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje UE oraz Islandia, Norwegia i Liechtenstein) będą korzystać z usług na niemal tych samych zasadach, co w Polsce.

Obraz
© TMobile

Zmiany obejmą nie tylko wszystkich klientów T-Mobile, ale i osoby korzystające z usług Heyah i tuBiedronka. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli korzystać z posiadanych nielimitowanych pakietów rozmów oraz SMS-ów i MMS-ów także za granicą, a do tego otrzymają pakiety danych, które wyliczane będą według wskazań przyjętych przez Unię Europejską. Ujmując to krótko - im wyższy abonament, tym wyższy jest pakiet, który można wykorzystać.

Na jak duże pakiety danych można liczyć w danej ofercie?

Jak dokładnie będą wyglądać nowe oferty roamingowe? T-Mobile podało przykłady dla ofert Supernet:

T-Mobile:

Kupując jedną z popularnych ofert Supernet, abonenci otrzymają w opcji T1 za 29,95 złotych oprócz nielimitowanych rozmów dodatkowo możliwość wykorzystania 1,55 GB danych ze swojego krajowego pakietu w roamingu w UE, a w przypadku opcji T3 za 79,95 złotych będą to nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 4,1 GB danych do wykorzystania miesięcznie w roamingu w UE w ramach abonamentu opłacanego w kraju.

Wielkości pakietów dla poszczególnych ofert abonamentowych, które ujawniono już nieco wcześniej, prezentują się następująco:

W T-Mobile pakiet można powiększyć, gdy klient wybierze wprowadzoną niedawno usługę Supernet Video. Pakiet danych, z którego można korzystać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego ma zostać powiększony o 0,25 GB w opcji DVD lub o 0,75 GB w opcji HD.

Klienci biznesowi, którzy korzystają z oferty Jump proFirma, mają dostać nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a wielkość pakietu wyniesie od 0,65 GB do 18,55 GB miesięcznie w zależności od wielkości abonamentu.

Co z ofertami na kartę oraz Heyah i tuBiedronka?

Klienci, którzy korzystają z ofert T-Mobile na kartę, Heyah i tuBiedronka, na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą mogli korzystać z dostępnych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów, a do tego dostaną pakiety danych o wielkości uzależnionej od wielkości pakietu dostępnego w kraju. Przykładowo:[block position="inside"]8620[/block]

T-Mobile wszystkie szczegóły dotyczące zmienionych ofert roamingowych ma zamieścić na swojej stronie w przyszłym tygodniu, ale już teraz sieć wspomina o dwóch dodatkowych kwestiach.

Co zrobić, gdy pakiet danych zostanie wykorzystany?

Pierwsza dotyczy sytuacji, w której pakiet danych w roamingu UE zostanie wykorzystany. Kliencie będą mogli wtedy:

  • zablokować transmisję danych w roamingu;
  • korzystać z transmisji w cenie 4 gr za 1 MB (do wyczerpania krajowego pakietu danych);
  • dokupić dodatkowy pakiet danych do wykorzystania w roamingu UE.

T-Mobile podaje, że od 15 czerwca dostępne będą dwa nowe pakiety, które będą ważne przez 7 dni. W ramach tego za 19,99 zł klienci dostaną dodatkowy pakiet 0,5 GB, a opcja za 39,99 zł zakłada nielimitowany dostęp do internetu w roamingu UE z prędkością transmisji danych do 256 kb/s.

Polityka uczciwego korzystania z roamingu w strefie roamingowej 1A. Co to dokładnie jest?

Nowa propozycja T-Mobile prezentuje się o wiele bardziej atrakcyjnie, ale nie oznacza to, że z usług można będzie korzystać bez ograniczeń. Operator ma dokładnie kontrolować sposób, w jaki klienci korzystają z telefonu za granicą i wyłapywać przypadki niewłaściwego lub niestandardowego wykorzystania usług.

:

W przypadku stwierdzenia, iż usługi roamingu są wykorzystywane dla celów innych niż okresowe podróże, T-Mobile może stosować dodatkowe opłaty w maksymalnej wysokości regulowanych stawek hurtowych.

Zasady Polityki uczciwego korzystania z roamingu w strefie roamingowej 1A mają zostać szczegółowo opisane w poszczególnych cennikach.

Podobnie sprawy mają się w przypadku Orange, które również od razu zastrzegło, że będzie kontrolować sposób, w jaki usługi są wykorzystywane za granicą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)