TabExpose - ekspozycja kart w Safari

safariexpose
safariexpose
Paweł Cebula

27.07.2009 10:00, aktual.: 27.07.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z kluczowych funkcji jaką wnosił Leopard było m.in. Expose. Miała to być odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy korzystają z wielu aplikacji jednocześnie, powodując tym samym, że znalezienie konkretnego okna przestaje być proste. Podobny problem dotyczy przeglądarek internetowych i kart.

Expose jest jedną z tych funkcji, za którą naprawdę można polubić OS X Leopard. Ułatwia ona nawigowanie pomiędzy poszczególnymi oknami i sprawia, że wszystkie z nich są lepiej widoczne - włącznie z zawartością. Podobny problem może się jednak pojawić w trakcie korzystania z Safari, gdzie każda z kart to inna strona. W przypadku kilku otwartych kart problem nie jest zbyt duży, sytuacja zmienia się przy np. kilkunastu otwartych stronach.

Twórca dodatku TabExpose uznał, że najlepiej by było przenieść idee Expose z systemu OS X Leopard do przeglądarki. Możliwość ekspozycji poszczególnych stron dostępna jest zarówno przez użycie odpowiednio skonfigurowanego skrótu klawiszowego (zakładka "TabExpose" w preferencjach Safari), lub przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku z paska narzędzi. Dodatek ten niestety jest płatny - jego cena to 10$, a więc ok. 30zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)