Tablet BlackBerry wyceniony na 499 dolarów

Tablet BlackBerry wyceniony na 499 dolarów
Karolina Adamus

10.08.2010 14:00, aktual.: 10.08.2010 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński dziennik DigiTimes podał kilka ciekawych informacji na temat niepotwierdzonego jeszcze przez producenta tabletu BlackBerry, który wejdzie podobno na rynek pod nazwą BlackPad. Urządzenie ma trafić do sklepów w listopadzie tego roku. Dziennik podał także cenę tabletu.

DigiTimes powiadomił, że tajwańska firma Quanta zajmie się produkcją tabletu dla kanadyjskiego RIM. Quanta dostarcza części także dla takich firm, jak Apple, Dell i Acer.

Zgodnie z tym, co donosi dziennik BlackPad wejdzie do sprzedaży w listopadzie 2010 w cenie 499 dolarów, czyli 1500 złotych, bez umowy z operatorem. Jeszcze w tym roku RIM ma zamiar sprzedać aż 2 miliony tabletów, a w 2011 roku już 8 milionów.

Obraz

Cena urządzenia, identyczna, jak w przypadku iPada 16GB bez 3G, daje do zrozumienia, że RIM chce stworzyć konkurencję dla Apple i zagarnąć dla siebie kawałek tortu.

Jeśli RIM zainwestuje w Adobe Flash, USB i kilka innych funkcji, których brakuje w iPadzie, BlackPad może stać się oczywistym wyborem przy zakupie, przynajmniej dla kleintów biznesowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)