Tablet Google Nexus w tym miesiącu

Asus Memo 370T | fot. gadgetmix.com
Asus Memo 370T | fot. gadgetmix.com
Adam Bialic

11.06.2012 12:00, aktual.: 11.06.2012 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablet Google Nexus jest tematem plotek od kilku miesięcy. Wiele osób ze względu na nie odłożyło nawet kupno nowego urządzenia. Prawdopodobnie już niedługo pojawi się to, na co wszyscy czekamy.

Redaktorzy Androidauthority.com, będąc na targach Computex, wykorzystali możliwość rozmowy z wysoko postawionym pracownikiem Asusa i uzyskali kilka ciekawych informacji. Najważniejszą z nich jest potwierdzenie, że firma współpracuje z Google'em przy tworzeniu 7-calowego tabletu z czterordzeniowym procesorem.

Wolący nie ujawniać swojej tożsamości reprezentant Asusa zapowiedział prezentację wspólnego dzieła pod koniec czerwca. Czas ten kojarzy się z coroczną konferencją Google I/O i prawdopodobnie to tam zobaczymy po raz pierwszy Google Nexus Tab.

Podsumowując dotychczasowe przecieki: Nexus Tablet będzie najprawdopodobniej zbliżony do zaprezentowanego na tegorocznych targach CES Asusa MeMO 370T. Produkt dostępny będzie poprzez sprzedaż internetową. Tablet napędzany czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, z ekranem o przekątnej siedmiu cali, wydaje się bardzo ciekawy. Atrakcyjność wzrasta, jeśli uwzględnić to, że przedział cenowy, w jaki celuje Google, to 150-250 dol.

Chociaż wielkim fanem idei tabletów nie jestem, muszę przyznać, że urządzenie o takiej specyfikacji, cenie i z bezpośrednim wsparciem Google'a może okazać się szalenie fajne. Jeśli tylko firma zdecyduje się na dodanie modułu HSPA, to sam chętnie skuszę się na zakup.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)