Tablet Google'a: współpraca z Asusem, HTC, Samsungiem i sprzedaż on‑line?

Asus Memo 370T | fot. gadgetmix.com
Asus Memo 370T | fot. gadgetmix.com
Michał Brzeziński

30.03.2012 17:00, aktual.: 30.03.2012 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablet koncernu z Mountain View nadchodzi wielkimi krokami. Co kilka dni pojawiają się nowe (mniej lub bardziej wiarygodne) szczegóły dotyczące specyfikacji. Dzisiejsza nowość dotyczy dystrybucji oraz współpracy z producentami.

Dotychczasowe pogłoski mówią o 7-calowym tablecie wyposażonym w układ Tegra 3. Jednak najważniejszą zachętą do kupna ma być niska cena, prawdopodobnie w granicach 200 dol.

W ten obraz bardzo dobrze wpisuje się Asus MeMo 370T, ogłoszony podczas targów CES 2012. Tajwański producent miał ujawnić więcej szczegółów podczas Mobile World Congress, ale jak wiemy, kwestię przemilczano. Łącząc to z faktem szybkich aktualizacji swoich urządzeń, Asus stał się (przynajmniej w teorii) oczywistym partnerem dla Google'a.

Wall Steet Journal potwierdza te informacje, dodając, że współpraca nie będzie się ograniczała do jednego producenta. Na rynek ma trafić cała seria tabletów, zaprojektowana m.in. przez HTC oraz Samsunga. Oznaczałoby to, że kilka wielkich koncernów wesprze Google'a w walce przeciwko iPadowi. Chociaż brzmi to doniośle, wszyscy dobrze wiedzą, co się za tym kryje - na wysokiej sprzedaży iPada tracą wszyscy oprócz Apple'a. Takie zjednoczenie sił, choć brzmi mało prawdopodobnie, mogłoby poważnie zamieszać na rynku tabletów.

Według kolejnych informacji Google zamierza także zmienić sposób sprzedaży. Podobnie jak w przypadku Nexusa One, klienci będą mogli kupić urządzenie przede wszystkim przez stronę giganta z Mountain View. Eksperyment z telefonem nie odniósł sukcesu i ostatecznie Google zdecydował się współpracować z operatorami. Ale teraz ma on o wiele większe doświadczenie na rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o smartfony.

Ważny jest również sam produkt. Z punktu widzenia sprzedaży telefony i tablety to kompletnie inne urządzenia - te pierwsze najczęściej kupowane są przy okazji abonamentu u operatora. W przypadku tabletów taki system już się tak dobrze nie sprawdza, tym bardziej że większość z nich nie jest wyposażona w moduł 3G.

Chociaż Google ma zamiar skupić się na własnym sklepie internetowym, nikogo by nie zaskoczyła pomóc ze strony producentów. W końcu im też będzie zależało na wysokich wynikach sprzedaży.

Nie mogło również zabraknąć powiązania z Androidem Jellybean. Nowa wersja systemu, zapowiadana na połowę tego roku, ma towarzyszyć oficjalnej prezentacji nowej linii tabletów.

Jak widać, plotek nie brakuje. Jednoczesna współpraca Google z kilkoma producentami, choć brzmi zachęcająco, w praktyce może okazać się zbyt trudna. Ale sprzedaż on-line jest realnym i ciekawym pomysłem. Pozwoliłoby to zaoszczędzić na pośrednikach oraz skrócić czas wejścia do sprzedaży. Google wreszcie miałby nad wszystkim kontrolę - piękna wizja.

Źródło: AndroidPoliceSlashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)