Tablet i e-reader od Nokii?

Tablet i e-reader od Nokii?13.04.2010 16:01
Tablet i e-reader od Nokii?
Paweł Żmuda

Po sporym sukcesie tabletu Apple iPad, pozostałe firmy także zamarzyły o posiadaniu podobnego urządzenia. Zapowiedzi nowego sprzętu z Androidem na pokładzie padły ostatnio z ust Eric'a Schmidt'a, szefa koncernu Google. Wszystko wskazuje na to, że do zaszczytnego grona chce dołączyć także Nokia, która planuje wypuszczenie tabletu z Windows 7.

Do informacji z wnętrza Google i fińskiej Nokii dotarli dziennikarze New York Times. O tablecie Google pisałem wczoraj na łamach gadżetomanii. Dlatego, tym razem chciałbym zająć się sprzętem od Nokii.

Według niepotwierdzonych informacji, koncern przygotowuje właśnie urządzenie, które może ugruntować wysoką pozycję na rynku elektronicznych książek i aplikacji dla tabletów.

Szef Nokii, Olli-Pekka Kallasvuo informował niedawno, że spółka prowadzi intensywne prace nad nowymi typami urządzeń. Nokia ma w jego odczuciu dużo większe szanse niż Apple i Google dzięki "szerokim kanałom sprzedaży i kontaktom zdobytym w krajach takich jak Indie i Chiny".

411648365752156716

Niestety, nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nadchodzących tabletów. Możemy mieć nadzieję, że wraz z wypuszczeniem tabletu Nokia przyszykuje nam jakąś faktyczną rewolucję. Ostatnich premier telefonów z Symbianem nie możemy niestety zaliczyć do najlepszych marketingowych posunięć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)