Tablet Samsunga - pierwsze wideo i specyfikacja

Tablet Samsunga - pierwsze wideo i specyfikacja
Krzysztof Laber

27.08.2010 07:22, aktual.: 27.08.2010 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj blogosferę obiegły nowe informacje na temat koreańskiego "pogromcy" iPada. Znamy już datę i miejsce premiery, większość komponentów, oraz wymiary i wagę tabletu. Powiem więcej, do internetu wyciekło nagranie prezentujące, jak Samsung Galaxy Tab sprawdza się podczas normalnej pracy, a wraz z nim garść nowych newsów na temat jego specyfikacji. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące...

Niedawno na oficjalnym kanale Samsunga w serwisie YouTube pojawił się filmik, na którym możemy zobaczyć krótkie ujęcia prezentujące tablet koreańskiego producenta wraz z datą 2 wrzesień 2010. Można zatem przypuszczać, że Samsung Galaxy Tab zostanie oficjalnie zaprezentowany już niebawem, a prezentacja zgodnie z anonsem umieszczonym w powyższym filmiku, odbędzie się w Berlinie. Każdy dzień zbliżający nas do daty premiery przynosi dodatkowe informacje na temat samsungowego tabletu. Postarajmy się więc jakoś te informacje usystematyzować.

Galaxy Tab będzie posiadał 7-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 ( jego proporcje to 16 x 10). Niemałym zaskoczeniem jest informacja, jakoby ekran zastosowany w tablecie Samsunga był wykonany w technologii LCD. Jak podaje UnwiredView, jest to związane z mniejszą ostrością tekstu, jaką można osiągnąć na ekranach AMOLED czy Super AMOLED, a ostrość ta ma być możliwie najwyższa, bowiem Samsung planuje promować swój tablet również jako e-czytnik.

Tablet zostanie zaopatrzony w WiFi 802.11n, Bluetooth 3.0. Będzie posiadał moduł 3G, a - co najważniejsze - możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych przy użyciu bezprzewodowego zestawu słuchawkowego.

Wielkość Galaxy Tab będzie mniej więcej odpowiadała połowie wielkości iPada, waga najnowszego gadżetu Samsunga to 370 gramów. Urządzenie będzie sprzedawane z 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci. Sercem urządzenia będzie 1 GHz procesor Hummingbird, a jego duszą - Android 2.2.

Podsumowując, na temat najnowszego cacka Samsunga wiemy już całkiem sporo. Jego kompaktowe wymiary oraz połączenie możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych z cechami e-czytnika pozwala spodziewać się naprawdę udanego produktu. Na szczęście nasza cierpliwość nie będzie wystawiona na zbyt dużą próbę, premiera odbędzie się niebawem i to tuż za miedzą.

Źródło: UniwiredView

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także