Tablet z Windowsem 10 za mniej niż... Windows 10

Tablet z Windowsem 10 za mniej niż... Windows 10

Tablet z Windowsem 10 za mniej niż... Windows 10
Jan Blinstrub
06.11.2015 16:02, aktualizacja: 06.11.2015 17:34

Na stronie Microsoftu Windows kosztuje 580 zł. Nowy tablet Modecom FreeTAB 8025 z Windowsem 10 wyceniono na 299 zł...

Raz na jakiś czas zdarzają się takie oferty i wciąż nie przestają mnie fascynować. Nawet jeśli założymy, że tego typu urządzenia trafiają na rynek głównie po to, by zrobić trochę szumu wokół dystrybutora i sprzedawcy, to wciąż w łańcuchu od producenta podzespołów do klienta jest co najmniej kilka ogniw, które po prostu muszą zarobić. 299 zł w Polsce? To ile kosztuje ten tablet w chińskiej fabryce? Albo bardziej ogólnie - ile warte jest większość elektroniki, z której korzystamy?

Rozważania ogólne zostawmy jednak na inną okazję. Konkretnie - czym jest FreeTAB 8025? To dostępny już od jakiegoś czasu tablet z 8-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1280x800, czterordzeniowym układem Intel Atom Z3735G, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci dla użytkownika oraz baterią o pojemności 4000 mAh. Ma tez dwie kamerki (2 Mpix z tyłu i 1,3 Mpix z przodu), WiFi, slot na karty microSD, micro USB 3.0 i Bluetooth 4.0.

Obraz

Specyfikacja jest bardzo podstawowa, ale znów - są etui na telefon, które kosztują więcej niż ten tablet. Oczywiście trzeba mieć z tyłu głowy, że to sprzęt skrajnie ograniczony. O wygodnej pracy raczej nie może być mowy, wolna przestrzeń na pliki zniknie pewnie po wrzuceniu trzech aplikacji, a specjaliści od marketingu będą mogli wykorzystywać zdjęcie FreeTAB-a, żeby zwizualizować przeciwieństwo dobrej jakości wykonania.

ALE

Pojechałem kiedyś na urlop z tabletem z Windows 8 sprzedawanym za nieco ponad 300 zł. Miał procesor Atom, 1GB RAM-u i 8 GB (!) pamięci wewnętrzej. Miejsca było tak mało, że nie dało się zainstalować żadnej aplikacji, ale sprzęt służył mi do codziennego przeglądania Sieci i - od czasu do czasu - pisania teksów. Po trzech tygodniach z pewnym zaskoczeniem musiałem przyznać, że w gruncie rzeczy tablet sprawdził się całkiem dobrze.

Oczywiście nie odważyłbym się napisać - bierzcie tablety za 300 zł, są fajne! Nie wykluczam jednak, że w pewnych sytuacjach zakup takiego sprzętu może okazać się rozsądną opcją. Ktoś powie - przecież to padnie po 3 miesiącach! Możliwe, ale urządzenie za 300 zł jest tak samo objęte gwarancją, jak to za 2000 zł. Trzeba tylko pamiętać, że poniżej pewnej granicy częstotliwość napraw może zwiększać się radykalnie.

Tablet Modecom w cenie będzie dostępny tylko w sklepie Euro. W sklepie internetowym obecnie kosztuje 399 zł, ale wkrótce cena powinna zostać obniżona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)