Tablet z Windowsem za 1699 zł

Tablet z Windowsem za 1699 zł

Asus VivoTab Smart
Asus VivoTab Smart
Jan Blinstrub
11.04.2013 16:17, aktualizacja: 11.04.2013 18:17

Część z was wymieniłaby zapewne wiele powodów, dla których nie warto kupować tabletów z Windowsem 8. Ja jednak uważam, że tylko one mogą zastąpić komputer w pracy poza domem. Jest to dla mnie dużo ważniejsze niż setki aplikacji w markecie czy absurdalnie duża rozdzielczość ekranu.

Jakiś czas temu Krzysiek testował Asusa VivoTab Smart. Sprzęt, delikatnie mówiąc, nie przypadł mu do gustu. Według mnie jest to jednak całkiem sensowne urządzenie i gdybym miał teraz kupić tablet, pewnie wziąłbym je pod uwagę. Tym bardziej że Asus obniżył cenę i Smarta można kupić za 1699 zł (wersja z LTE kosztuje 2099).

Tablety z Androidem i iOS mają spójny interfejs, są dobrze wyposażone i zapewniają dostęp do setek tysięcy aplikacji. Nie potrzebuję jednak urządzenia służącego głównie do konsumowania treści. Oczywiście w Google Play i App Storze są pakiety biurowe, a za kilkadziesiąt złotych można do tabletu kupić klawiaturę, ale praca z ich wykorzystaniem jest jak przybijanie gwoździ obcasem - od czasu do czasu można, ale na dłuższą metę to męczarnia.

Na co dzień używam WordPressa i żadna mobilna aplikacja nie jest w stanie zastąpić wersji przeglądarkowej. Teoretycznie można z niej korzystać na tabletach z Androidem, ale CMS nie jest zoptymalizowany do obsługi dotykiem. Edycja tekstu może doprowadzić do szewskiej pasji.

Na VivoTab Smarcie i innych tabletach z Windows 8 można zainstalować dowolną przeglądarkę i korzystać z niej dokładnie tak jak na komputerze. Można także korzystać z pakietu Office i nie przejmować się kompatybilnością oprogramowania czy brakiem podstawowych funkcji. Jeśli próbowaliście kiedyś tworzyć rozbudowaną prezentację w dwóch różnych programach, pewnie wiecie, jak duży problem mogą stanowić rozsypujące się formatowanie czy brakujące czcionki.

412053551255585324

Twórcy nowego Windowsa popełnili wiele błędów. Interfejs jest niespójny, miejscami nieintuicyjny, a precyzję dotyku w trybie desktop można porównać tylko do pisania SMS-a na smartfonie po kilku kolejkach w barze. Trudno pominąć te wady.

Jeśli jednak planujecie od czasu do czasu wykorzystać tablet do normalnej pracy, moim zdaniem Smart za niecałe 1700 zł jest urządzeniem wartym rozważenia. Inną opcją może być mniej poręczny, ale zdecydowanie wydajniejszy, bo wykorzystujący procesory Intel Core Acer Iconia Tab w700 za ok. 2500 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)