Tablety z Androidem 3.0 najlepszym wyborem według czytelników Komórkomanii!

iPad 2 vs Motorola Xoom
iPad 2 vs Motorola Xoom
Mateusz Żołyniak

17.04.2011 11:28, aktual.: 17.04.2011 13:28

Na początku kwietnia zapytaliśmy Was, z jakiego rodzaju tabletów najchętniej byście korzystali. Po dwóch tygodniach pora na podsumowanie ankiety.

Na początku kwietnia zapytaliśmy Was, z jakiego rodzaju tabletów najchętniej byście korzystali. Po dwóch tygodniach pora na podsumowanie ankiety.

Swój głos w ankiecie oddało ponad 1800 użytkowników - jest nam niezmiernie miło z tego powodu. Także dyskusja pod tematem - chociaż zażarta i chwilami ostra - okazała się bardzo wartościowa i cieszyła ogromnym zainteresowaniem. Jakie tablety uważacie za najlepsze?

Od samego początku mieliście dwa główne typy. Pierwszy były nowe tablety z Androidem 3.0 Honeycomb (Xoom, Galaxy Tab 10.1), a drugim - urządzenia z iOS - iPad i iPad 2. Rożnica między nimi nie była duża, a wygrały tablety z Andkiem 3.0, które uzyskały 865 głosów, co stanowi 46% wszystkich oddanych głosów w ankiecie. Dlaczego wybraliście Androida 3.0?

Na początek przytoczę dwa komentarze:

Oba tablety działają fajnie, bardzo płynnie, ale nie chcę się jeszcze w tym temacie wypowiadać. Jeśli Xoom faktycznie będzie dawać możliwość takiej konfiguracji jak Androidy na smartfonach to wybiorę go od razu.

Mxf

Galaxy Tab II, obojętnie 10 czy 9", ze względu na rozdzielczość i Flash...

Chuck

Dwa argumenty były głównymi powodami, dla których wolicie urządzenia z Androidem 3.0. Są nimi: pełne wsparcie dla Flasha i ogromne możliwości konfiguracji. Część użytkowników wskazywała także na specyfikację tabletów, takich jak Xoom czy nowe Galaxy Taby. Wiele osób odwoływało się także do ograniczeń iOS, jego zamkniętego kodu czy wysokich cen aplikacji w App Store. Co ciekawe, w komentarzach zwracaliście także uwagę na Asusa Eee Pad Transformer, którego mocnymi stronami są czas pracy na baterii i dedykowany dock z klawiaturą, który zamienia urządzenie w netbooka.

Obraz

Drugie miejsce w ankiecie przypadło urządzeniom z iOS na pokładzie, które zdobyły 724 głosy (38% ogółu). Najwięcej o nich dyskutowano. Niestety, większość komentarzy była negatywna. Często wśród argumentów przemawiających za tabletami z Androidem 3.0 podawaliście wady i ograniczenia iOS oraz iPadów. Oczywiście, nie zabrakło także pozytywnych opinii, wśród których dominowały: ogromna liczba dedykowanych aplikacji, prostota obsługi, duża stabilność i szybkość działania.

Na kolejnych miejscach znalazły się pozostałe propozycje - tablety z Windows 7, urządzenia z komórkowym Androidem, jak HTC Flyer czy autorskie tablety HP i RIM. Żadnemu z nich nie udało się jednak zdobyć nawet 10% wszystkich oddanych głosów. Wyniki te pokazują, że użytkownicy zdają sobie sprawę z istnienia alternatywnych rozwiązań dla tabletów z Androidem i iOS, jak BlackBery PlayBook czy HP TouchPad z webOS, jednak większość nie bierze ich zakupu pod uwagę.

Trzecie miejsce, które przypadło urządzeniom z desktopowym Windowsem (7% głosów), doskonale odzwierciedla, że wielu użytkowników chce traktować tablety jak pełnowartościowe komputery, a nie "większe smartfony". To bardzo dobry wynik ze względu na fakt, że ankieta przeprowadzana była na komórkowym blogu, na którym nie piszemy o produktach z komputerowym Windowsem.

Myślę, że wyniki dobrze odzwierciedlają ogólne trendy rządzące ostatnio rynkiem mobilnym. Co więcej, mimo obecnej dominacji iOS w segmencie tabletów na podstawie wyników można spodziewać się rosnącej sprzedaży tabletów z Androidem (o ile tylko będą one wreszcie ogólnie dostępne na rynku).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)