Tablety z Windowsem 8 będą świetnymi czytnikami?

Barnes & Noble | fot. midtownvillagetuscaloosa.com
Barnes & Noble | fot. midtownvillagetuscaloosa.com
Tomasz Hamryszak

09.10.2012 15:00, aktual.: 09.10.2012 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niebawem na rynku zadebiutuje cała gama tabletów z najnowszym wydaniem systemu Windows. Microsoft zapowiada, że urządzenia te będą się świetnie nadawały zarówno do pracy, jak i rozrywki. Czy pomiędzy pakietem biurowym Microsoft Office a usługą Xbox Games znajdzie się miejsce na wygodny czytnik e-booków, który sprawi, że zadrży nawet Amazon? Wiele wskazuje na to, że tak się może stać.

W kwietniu tego roku świat mobilnych technologii obiegła informacja, że Microsoft zainwestował aż 300 mln dol. w Barnes & Noble, a następnie firmy utworzyły nową spółkę o nazwie NewCo. Co to oznacza dla nas, użytkowników?

[solr id="komorkomania-pl-131497" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5334,gra-o-prawie-wszystko-microsoft-wylozy-karty-25-pazdziernika" _mphoto="surface-117167-270x152-590aa94cc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2783[/block]

Barnes & Noble jest największą księgarnią online w Stanach Zjednoczonych. W swoich zasobach ma ona ponad milion pozycji (e-booków, e-czasopism itp.), wydaje także serię czytników Nook. Inwestycja Microsoftu jest więc wyraźnym sygnałem, że gigant z Redmond chce zaistnieć na rynku e-czytników.

Na początku tego miesiąca firma Barnes & Noble poinformowała o pierwszych efektach nawiązanego w kwietniu partnerstwa z Microsoftem. W wyniku tego spółka znana wcześniej pod nazwą NewCo przemianowana została na NOOK Media LLC. Dzięki niej obaj partnerzy mają zamiar rozwijać cyfrową dystrybucję książek i magazynów. Dla Barnes & Noble to szansa na spopularyzowanie swoich usług także poza Stanami Zjednoczonymi, a celem Microsoftu jest nawiązanie walki z Amazonem.

[solr id="komorkomania-pl-131668" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://michalmynarski.komorkomania.pl/5314,androidy-zdobywaja-coraz-wiecej-rynku-ale-to-ipady-generuja-90-ruchu-w-sieci" _mphoto="ipad-131534-224x168-91d7c865714b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2784[/block]

Szczegóły na temat spółki NOOK Media LLC nie są jeszcze znane. Wiemy na razie tyle, że będzie ona odpowiedzialna za wprowadzenie aplikacji Nook do czytania e-książek na urządzeniach z systemem Windows 8. Zapewni to dostęp do bogatej bazy książek Barnes & Noble, co jest podstawą do konkurowania z Amazonem.

Czy dzięki temu użytkownicy porzucą serię urządzeń Kindle na rzecz tabletów z Windowsem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu miesięcy. Pewne jest to, że wymagającym nawet najmocniejsze tablety nie zastąpią czytników z E-Ink, ale - jak pokazują przykłady Kindle Fire czy iPada - nie każdy chce nosić dwa urządzenia, aby móc czytać książki.

Więcej informacji na temat czytnika dla Windowsa 8 powinniśmy poznać już 25 października podczas oficjalnej premiery systemu.

Źródło: The VergeMarketWatch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)