Tail Cutter – obetnij ogonki w SMS-ach [KONKURS]

Tail Cutter – obetnij ogonki w SMS‑ach [KONKURS]

Tail Cutter
Tail Cutter
Zbyszek Kowal
06.02.2011 16:15, aktualizacja: 06.02.2011 17:15

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, w jakim formacie wysyłane są moje SMS-y. Nie zwracałem również uwagi na polskie ogonki w wiadomościach. Jak się okazuje, używanie polskich znaków generuje dodatkowe koszty. Na szczęście aplikacja, którą możecie wygrać w naszym konkursie, pomaga załatwić ten problem od ręki.

TailCutter pozwala w bardzo prosty sposób pozbyć się "ogonków" z polskich liter, w wyniku czego w jednej wiadomości SMS będzie można znowu zmieścić 160 znaków, bez większego zwracania uwagi na tekst podczas pisania. Dzięki temu można zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkadziesiąt złotych!

SMS-y zawierające polskie znaki na każdym telefonie wysyłane są w formacie kodowania tekstu Unicode - formacie, który na wstępie zabiera nam ponad połowę miejsca na tekst w jednej wiadomości! Usuwanie polskich znaków powoduje, że wiadomości wysyłane są w "zwykły" sposób - jedna wiadomość mieści w sobie 160 znaków, a nie, jak to jest w przypadku Unicode, 70.

Obraz

Wyjścia zatem są trzy. Piszecie SMS-y z polskimi ogonkami i płacicie więcej. Uczycie się wysyłać SMS-y bez ogonków i płacicie mniej lub kupujecie za dwa dolary Tail Cutter’a i każdorazowo czyścicie swoje wiadomości za jego pomocą. Wybór należy do Was.

KONKURS

Jest również czwarta możliwość. Wygrywacie jeden egzemplarz Tail Cutter w naszym konkursie. Producent aplikacji ufundował dla Was pięć kodów do wygrania. Wszystko, co musicie zrobić, to w komentarzu napisać: „Nie chcę polskich ogonków w SMS-ach”. Spośród wszystkich komentarzy wylosujemy pięciu szczęśliwców.

Nie zapomnijcie podać swojego adresu e-mail. To jedyny sposób na otrzymanie nagród. Adresy są widoczne tylko dla redakcji. Konkurs kończy się w poniedziałek (7 luty) o godzinie 20:00.

Przypominamy, że kody na gry w naszym konkursie można zrealizować w programie iTunes. Wymagane jest darmowe konto.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)