Tak ma wyglądać Sony Xperia 1 V. Jednej zmiany pewnie nawet nie zauważysz

Tak ma wyglądać Sony Xperia 1 V
Tak ma wyglądać Sony Xperia 1 V
Źródło zdjęć: © Green Smartphones
Miron Nurski

13.02.2023 16:09

Sony odświeża wzornictwo swoich flagowców bardzo, ale to baaardzo ostrożnie.

Smartfony Xperia 1 II, 1 III oraz 1 IV z lat 2020-2022 bardzo trudno od siebie odróżnić. Nikogo nie powinno więc dziwić, że i nadchodząca generacja nie wniesie rewolucyjnych zmian.

Najnowszy przecież wskazuje jednak na to, że Xperia 1 V zaliczy progres w przynajmniej dwóch aspektach. Choć jeden może być ciężki do zauważenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sony Xperia 1 V z mniejszymi ramkami i większymi matrycami?

Wizualizacje, które opublikował serwis Green Smartphones, wskazują na to, że Xperia 1 V - podobnie jak poprzedniczka - zostanie uzbrojona w ekran 6,5 cala. Otaczające go ramki mają być jednak odrobine mniejsze.

Nowy flagowiec ma mieć wymiary 161,0 x 69,3 x 8,5 mm, podczas gdy w przypadku ubiegłorocznego było to 165 x 71 x 8,2 mm. Jeśli przecieki się potwierdzą, ramki górna i dolna zostaną zwężone o 2 mm, a boczne o 1 mm.

Xperia 1 V bynajmniej najmniejszych ramek na świecie mieć nie będzie, ale Sony przynajmniej potrafi swoje obramowanie sensownie wykorzystać, umieszczając w nich frontowe głośniki stereo czy aparat do selfie.

Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV
Wizualizacja Xperii 1 V oraz Xperia 1 IV© Licencjodawca

Wizualizacje zdradzają ponadto użycie wyraźnie większych obiektywów, co może wskazywać na powiększenie matryc. Dla przypomnienia sensor główny Xperii 1 IV miał daleki od rekordu rozmiar 1/1,7 cala.

Dodatkowo kolejny przeciek sugeruje likwidację sensora ToF 3D do detekcji głębi, który Sony wykorzystywało w swoich flagowcach przez 3 wcześniejsze generacje. Dzięki temu na podłużnej wysepce z aparatami zrobiło się miejsce na diodę doświetlającą, która dotychczas była odseparowana od fotograficznego modułu.

Data premiery Xperii 1 V nie została jeszcze potwierdzona, ale nagromadzenie przecieków może wskazywać na debiut podczas nadchodzących targów MWC 2023. Startują one 27 lutego.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)