Tak może wyglądać Android 12. Wyciekają zrzuty ekranu

Tak może wyglądać Android 12. Wyciekają zrzuty ekranu
Miron Nurski

09.02.2021 10:07, aktual.: 09.02.2021 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android 12 może się lepiej zatroszczyć o naszą prywatność.

Na początku każdego roku Google wypuszcza rozwojowe wydanie nowej wersji Androida, aby programiści mogli zacząć dostosowywać do niej swoje aplikacje, a producenci portować oprogramowanie na własne smartfony. Jeszcze wcześniej do partnerów Google'a trafia szczegółowa dokumentacja zwiastująca nadchodzące zmiany.

Serwis XDA Developers twierdzi, że dotarł do zrzutów ekranu pochodzących właśnie z takiego dokumentu. Ich autentyczność ciężko zweryfikować, ale samo źródło twierdzi, że wiarygodność przecieku jest wysoka.

Android 12 na zrzutach ekranu

Jeśli informacje się potwierdzą, Android 12 dostanie wyraźnie przeprojektowany interfejs. Do jasnobeżowego koloru nie warto się przywiązywać, bo to najpewniej jedynie kwestia motywu graficznego, ale w oczy rzucają się większe elementy i odstępy między nimi oraz wszechobecne zaoblenia.

Obraz
© xdadevelopers.com

W Androidzie 12 większy nacisk ma być położony na prywatność. Ikony w górnym prawym roku mają informować o tym, że jakaś aplikacja używa w tle mikrofonu lub/i aparatu. Po ich kliknięciu wyświetlona ma zostać lista aktywnych apek.

Obraz
© xdadevelopers.com

Android 12 wprowadzić ma także nowy widżet konwersacji. Ten ma agregować ostatnie wiadomości z różnych komunikatorów, skróty do kontaktów, listę nieodebranych połączeń czy informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Obraz
© xdadevelopers.com

Cały wyciek może także wskazywać na to, że zrzuty ekranu będą teraz uwzględniać kształt wyświetlacza oraz ewentualne wcięcia czy otwory.

Android 12 może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu

Google wypuścił deweloperskie wydania 5 ostatnich wersji Androida kolejno 9 marca, 22 marca, 7 marca, 13 marca i 20 lutego.

Można więc bezpiecznie założyć, że i Android 12 zadebiutuje w lutym lub marcu.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)