Tak się robi jaja z konkurencji. Google wypuścił 2-minutową reklamę gniazda słuchawkowego

Tak się robi jaja z konkurencji. Google wypuścił 2‑minutową reklamę gniazda słuchawkowego

Tak się robi jaja z konkurencji. Google wypuścił 2-minutową reklamę gniazda słuchawkowego
Miron Nurski
30.08.2021 14:51, aktualizacja: 30.08.2021 16:51

Witajcie w 2021 roku. Gniazdo słuchawkowe jest dziś takim unikatem, że poświęca mu się całe reklamy. Google udowodnił jednak, że można podejść do tematu z pomysłem.

Niedawno pisaliśmy o Samsungu, który w dość kontrowersyjny sposób zakpił z nieżyjącego już Steve'a Jobsa. Google także postanowił dać swojemu rywalowi w pstryczka w nos, ale zrobił to z większym wyczuciem smaku.

Google parodiuje Apple'a i promuje Pixela 5a

Na kanale Google'a na YouTubie pojawił się 2-minutowa reklama Pixela 5a, w której gigant chwali się "doskonale symetrycznym, technologicznym cudem". Twierdzi, że "wynalazł okrąg na nowo" z użyciem "najwyższej jakości miedzi i żelaza" oraz "jednoczęściowego korpusu z odlewanego ciśnieniowo aluminium". Mowa o... gnieździe słuchawkowym.

The Circle Comes Full Circle, with the new Google Pixel 5a with 5G

Google w oczywisty sposób parodiuje spoty promocyjne Apple'a. Zwłaszcza te, w których Jonathan Ive z nienagannym, brytyjskim akcentem rozpływał się nad mniejszymi i większymi innowacjami pokroju aluminiowej obudowy.

iPhone 7 – Design

Parodia jest o tyle celna, że Apple jest jedną z nielicznych firm, które nie mają w swojej ofercie ani jednego telefonu z gniazdem jack 3,5 mm.

Widać, że internautom takie nabijanie się z konkurencji przypadło do gustu. W chwili pisania tego tekstu reklama Google'a ma na liczniku ponad 400 000 wyświetleń, a 93 proc. ocen to "łapki w górę". Można? Można.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)