Tak wygląda zwijany smartfon LG. Nietypowa zapowiedź LG Rollable

Tak wygląda zwijany smartfon LG. Nietypowa zapowiedź LG Rollable

Tak wygląda zwijany LG Rollable
Tak wygląda zwijany LG Rollable
Miron Nurski
11.01.2021 15:04, aktualizacja: 11.01.2021 16:06

Jedno kliknięcie i ekran rośnie.

W Las Vegas ruszyły targi elektroniki użytkowej CES 2021, które w tym roku mają oczywiście charakter wirtualny. Swoimi nowościami pochwaliła się już m.in. firma LG.

LG Rollable ze zwijanym ekranem na wideo

Podczas swojej prezentacji LG pochwaliło się głównie sprzętem RTV i AGD. Nowe telewizory i pralki nie są tematem dla Komórkomanii, ale producent w niecodzienny sposób pokazał także swój nadchodzący zwijany smartfon.

Wprawdzie na temat urządzenia nie padło ani jedno słowo, ale zostało ono wykorzystane do stworzenia oprawy graficznej prezentacji. Konferencja LG na CES 2021 zaczęła się i zakończyła poniższymi animacjami:

LG Teases Rollable Phone!

Animacje zdradzają, że w trybie smartfonowym LG Rollable ma - podobnie jak LG Wing - ekran o proporcjach 20,5:9. Po jego rozwinięciu całość zamienia się w mały tablet z większym panelem 4:3.

Wideo zdaje się także potwierdzać, że mechanizm rozwijania i zwijania jest automatyczny. Podobnie działa to zresztą w pokazanym niedawno prototypie OPPO.

LG Rollable: co jeszcze wiadomo?

Żadne szczegóły techniczne nie zostały przez producenta ujawnione, ale według wcześniejszych przecieków LG Rollable ma mieć:

  • ekran płynnie zmieniający długość przekątnej w zakresie 6,8-7,4 cala
  • wsparcie dla rysików Wacoma;
  • Snapdragona 888;
  • 16 GB pamięci RAM;
  • baterię 4200 mAh.

Mówi się, że premiera została zaplanowana na marzec.

LG Rollable rozwijany jest w ramach inicjatywy Explorer Projekt, której celem jest tworzenie smartfonów o niecodziennych konstrukcjach i funkcjach.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)