Tanie smartfony z Androidem królują

Tanie smartfony z Androidem królują

Tanie smartfony z Androidem królują
Kamil Homziak
28.04.2011 12:35, aktualizacja: 28.04.2011 14:35

Według raportu DigiTimes w ciągu ostatniego roku sprzedaż tanich smartfonów z Androidem wzrosła dziesięciokrotnie. Czeka nas inwazja?

Jeszcze rok temu sprzedano zaledwie 2,5-3 miliony telefonów z Androidem o wartości poniżej 150 dolarów. Najnowsze szacunki mówią natomiast o 20-25 milionach, które mają znaleźć nabywców do końca bieżącego roku. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy DigiTimes wskazuje niszę, która nie została jeszcze zagospodarowana - do tej pory producenci walczyli ze sobą głównie w segmencie high-end.

Obraz

Kolejnym powodem sukcesu Androida w segmencie tanich modeli jest jego skalowalność. Trudno oczekiwać od Apple'a czy Microsoftu wypuszczenia na rynek tanich modeli (choć co jakiś czas pojawiają się plotki o iPhone Nano), zaś obecny w tańszych modelach Symbian powoli wymiera. Oczywiście, dostępne są własne systemy producentów (np. Samsung bada OS), ale Android wygrywa swoją otwartością, brakiem zaszufladkowania przez konkretnego producenta.

Wzrost zainteresowania tanimi smartfonami z systemem Google'a można zauważyć też w Polsce. Jednymi z bardziej popularnych modeli są: Samsung Galaxy i5700 Spica, HTC Wildfire, Sony Ericsson Xperia X8, LG Swift GT540, a ostatnio choćby ZTE Blade. Jak Wy czujecie się z tanimi Androidami? Macie do nich awersję czy wręcz przeciwnie?

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)