Tanie tablety z Tegrą 3 w czerwcu?

Tanie tablety z Tegrą 3 w czerwcu?

Nvidia Tegra 3
Nvidia Tegra 3
Maciej Maciej Kasica
30.03.2012 09:30, aktualizacja: 30.03.2012 11:30

Tani tablet oznacza zazwyczaj kiepskie wykonanie i producenta, o którym mało kto słyszał. O tablecie w niskiej cenie, stworzonym przez jedną z czołowych firm, wcześniej można było jedynie pomarzyć. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Po wielkim sukcesie kosztującego 199 dol. Kindle Fire i plotkach dotyczących Google Nexus Tablet, o którym usłyszymy najprawdopodobniej w czerwcu, tani, dobrej jakości tablet wcale nie wydaje się abstrakcją.

Potwierdza to Jen-Hsun Huang – obecny CEO Nvidii. Jego zdaniem bardzo możliwe jest, że latem tego roku pojawią się tablety z czterordzeniową Tegrą 3 na pokładzie, kosztujące właśnie 199 dol. Aby się to udało, trzeba zmniejszyć koszty komponentów (między innymi drogiej pamięci) o około 150 dol., więc jest to raczej bezkompromisowa propozycja. Zdaniem CEO Nvidii to cena stanowi obecnie najważniejszy czynnik.

Żeby było ciekawiej, jeszcze w listopadzie Huang twierdził, że w połowie 2012 roku na rynek trafią tablety za 299 dol. Wojna cenowa sprawia, że te urządzenia stają się coraz bardziej osiągalne. Jeśli prognozy Huanga się potwierdzą, to tablety z Ice Cream Sandwich i Tegrą 3 mogą znaleźć duże grono nabywców.

Zwykle ceny tych urządzeń są dużo wyższe. Może to być także duża szansa na dogonienie iPada w zakresie liczby dostępnych aplikacji. Rynek tabletów z Androidem jest wciąż mały, a deweloperom zwykle najbardziej opłaca się pisać na iOS.

Czy faktycznie doczekamy się wydajnych i tanich tabletów w tym roku, okaże się najprawdopodobniej w czerwcu. Bardziej niż na tablety innych firm czekam na Google Nexus Tablet, ale wojna cenowa w tym segmencie na pewno nie zaszkodzi.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)