Teczka Steve'a Jobsa

Teczka Steve'a Jobsa

Teczka Steve'a Jobsa
Zbyszek Kowal
11.02.2012 08:36, aktualizacja: 11.02.2012 09:36

Temat teczek w naszym kraju to ciągle pole minowe. Ludzie bardzo lubią wiedzieć, czy ktoś 30 lat temu był „Bolkiem”, czy też jednak zwykłym Lechem. Steve Jobs również miał swoją teczkę w FBI. Teraz możecie poznać jej zawartość.

Opublikowana przez Federalne Biuro Śledcze teczka Jobsa zawiera 191 stron. Taka liczba dokumentów to efekt śledztwa, jakie rządowa agencja przeprowadziła w 1991 roku, kiedy rozważano zorganizowanie spotkania sternika Apple z Prezydencką Radą Handlową w Białym Domu. Warto dodać, że ówczesnym prezydentem był George H. W. Bush.

Ostatecznie do spotkania nie doszło, ale opinie na temat Jobsa, wyrażane przez osoby wskazane przez niego samego, okazują się dość kontrowersyjne. W dokumentach pojawia się wątek o narkotykowej przeszłości Jobsa, braku wsparcia dla nieślubnej córki i jej matki oraz o niskim poziomie moralności i etyki.

Dlaczego takie dokumenty pojawiają się po śmierci Jobsa? Tego nie wiem, ale jeżeli macie chwilkę i jesteście zafascynowani postacią Jobsa, to być może powinniście zajrzeć do wspomnianej teczki.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)