Tego jeszcze nie było! Gooral nagrywa album Lumiami

Tego jeszcze nie było! Gooral nagrywa album Lumiami

Tego jeszcze nie było! Gooral nagrywa album Lumiami
Mateusz Żołyniak
20.10.2014 14:11, aktualizacja: 20.10.2014 17:07

Technologia Rich Recording to jedna z najciekawszych funkcji, które dostępne są na pokładach telefonów z serii Lumia. Polski oddział Microsoft Devices w dość nietypowy sposób postanowił zaprezentować jej możliwości.

Rozwiązanie opracowane przez Nokię (obecnie Microsoft Devices) to system czterech mikrofonów. Dwa pierwsze zlokalizowane są w przedniej części telefonu, a kolejne dwa umieszczone zostały z tyłu. Przetworniki współpracują z autorskim oprogramowaniem do cyfrowej obróbki dźwięku. Pozwala ono na korzystanie z czterech mikrofonów wielokierunkowych tak, jak z dwóch mikrofonów kierunkowych. Soft odpowiada również za eliminację niepożądanych odgłosów dochodzących z otoczenia.

Polski oddział Microsoft Devices postanowił zaprezentować realne możliwości najnowszej odsłony Rich Recording, która trafiła na pokład Lumii 930. W tym celu nawiązano współpracę z... Mateuszem Górnym, który znany jest szerzej jako "Gooral". Jeżeli nie słyszeliście o nim, to dodam, że jest to producent muzyczny, który łączy electro, dubstep i drum'n'bass z muzyką góralską.

Na potrzeby projektu Gooral grał swoje utwory na łonie natury, a całość rejestrowana była za pomocą kilku Lumii 930 (z każdego z instrumentów dźwięk zbierał osobny smartfon). Efektów przedsięwzięcia możecie posłuchać powyżej. Warto również obejrzeć krótki materiał o powstawaniu utworów i samym przedsięwzięciu.

Jakość nagrań z Lumii nie jest może tak wysoka, jak w przypadku utworów rejestrowanych przy użyciu profesjonalnego sprzętu, ale prezentuje się naprawdę nieźle. Tym bardziej, że całość nagrywana była na łonie natury, a nie w profesjonalnym studiu.

PS. Polskiemu oddziałowi Microsoft Devices należą się brawa za kolejną ciekawą i niestandardową akcję promocyjną.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)