Tego jeszcze nie grali. Jabra dodała aktywną redukcję szumu w... aktualizacji słuchawek

Tego jeszcze nie grali. Jabra dodała aktywną redukcję szumu w... aktualizacji słuchawek

Tego jeszcze nie grali. Jabra dodała aktywną redukcję szumu w... aktualizacji słuchawek
Miron Nurski
21.10.2020 11:36, aktualizacja: 21.10.2020 13:36

Można? Można.

Słuchawki TWS z serii Jabra Elite 75T zadebiutowały we wrześniu 2019 roku, a więc ponad rok temu. Jest to model, który nie oferował funkcji aktywnej redukcji szumu, czego każdy nabywca był w momencie zakupu świadom. Producent postanowił jednak przygotować klientom bardzo miłą niespodziankę.

Jabra Elite 75T: aktualizacja wprowadza funkcję ANC

Użytkownicy słuchawek mogą już zaktualizować aplikację Jabra Sound + oraz - z jej poziomu - same słuchawki, by cieszyć się aktywną redukcją szumów. Dotyczy to wszystkich modeli z tej rodziny.

Producent deklaruje, że jego ANC eliminuje przede wszystkim hałas o niskiej częstotliwości, taki jak gwar w biurze czy odgłosy pociągów.

Wkrótce na rynek mają trafić słuchawki Jabra Elite 75T z fabrycznie aktywną funkcją redukcji szumu, które nie będą wymagać aktualizacji oprogramowania. Firma obiecuje, że dodanie nowej funkcji nie przełoży się to na wzrost cen.

Obraz

Jabra szczyci się, że jest pierwszym producentem, który wprowadził funkcję ANC do już istniejących słuchawek. Było to możliwe, dzięki czipowi Qualcomma, który - odpowiednio przeprogramowany - potrafi zrobić dodatkowy użytek z wbudowanych mikrofonów.

Prokonsumenckie podejście Jabry zasługuje na pochwałę

Niedawno Jabra wprowadziła do swojej oferty droższy model Elite 85T, który wyróżnia się właśnie funkcją ANC. Nikt nie miałby producentowi za złe, gdyby na tym poprzestał, bo taką politykę stosują... cóż, w zasadzie wszyscy inni.

Tymczasem aktywna redukcja szumu zostaje dodana w ramach aktualizacji do ponad rocznych słuchawek, czego przed wrześniową zapowiedzią nikt się nawet nie spodziewał. Brawo!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)