Tego jeszcze nie grali. Snap wypuścił... edytor filmów na TikToka i Insta Stories

Tego jeszcze nie grali. Snap wypuścił... edytor filmów na TikToka i Insta Stories

Tego jeszcze nie grali. Snap wypuścił... edytor filmów na TikToka i Insta Stories
Miron Nurski
17.12.2021 13:06, aktualizacja: 17.12.2021 14:06

Oczywiście twórcy Snapchata nie mówią wprost, że jego nowa aplikacja powstała z myślą o konkurencyjnych usługach, ale możemy być pewni, że właśnie tak będzie wykorzystywana.

TikTok czy Instagram Stories stanowią bezpośrednią konkurencją dla Snapchata. Może się więc wydawać, że Snap nie ma interesu w ułatwianiu życia użytkownikom platform rywali, prawda? To patrzcie na to.

Snap wypuścił Story Studio. To edytor pionowych filmów

Mowa o dość rozbudowanym narzędziu do edycji i montażu filmów. Apka Story Studio ma większe możliwości niż edytor wbudowany w Snapchata, a przy tym pozwala na korzystanie z tych samych filtrów rozszerzonej rzeczywistości.

W opisie apki znalazła się zachęta do publikacji filmów na Snapchacie jednym kliknięciem. Serwis The Verge zauważył jednak, że wideo można zapisać w galerii i udostępnić gdziekolwiek, wliczając w to TikToka i Instagram Stories. Co najciekawsze - klipy są nawet pozbawione znaku wodnego.

Obraz

Snap już wcześniej nieśmiało otwierał się na konkurencję. Początkowo okulary Spectacles z wbudowaną kamerą pozwalały dzielić się nagranymi filmami jedynie na Snapchacie, ale już kolejne generacje promowane są sloganem "udostępniaj, gdzie chcesz".

Różnica jest jednak taka, że okulary kosztują 1600 zł, a Story Studio to aplikacja darmowa.

Niestety na razie apka Story Studio dostępna jest jedynie na platformie iOS, a do tego wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)