Telefon ratunkowy ActiveONE

Strona głównaTelefon ratunkowy ActiveONE
19.11.2009 16:00
active-one-gps
active-one-gps
 Sabina
Sabina

ActiveONE GPS Safety Cell Phone to w zasadzie quasi telefon. Zaprojektowany został głównie z myślą o osobach chorych na Alzheimera (i mieszkających w USA). Dlaczego quasi? Bo jego podstawową funkcją nie jest dzwonienie, SMSów też nie da się pisać, nie obejrzymy na nim filmiku, ani nie zrobimy nim zdjęcia - ActiveONE GPS Safety Cell Phone służy do tego, aby w prosty sposób można było skontaktować się z drugą osobą bądź centrum pomocy, w razie nagłego wypadku.

Telefonik jest wielkości karty kredytowej. Na tym maleństwie umieszczono 4 przyciski oznaczone cyframi oraz przycisk SOS. Pod 4 cyframi można zaprogramować numery naszych bliskich (lub jakiekolwiek dowolne), przycisk SOS łączy zaś z firmą oferującą całodobową pomoc w oparciu o call center. Jeśli coś się dzieje niedobrego (ktoś nas napadł, mamy zwarcie instalacji elektrycznej w mieszkaniu, uprowadziło nas U.F.O) wciskamy przycisk, miła telefonistka pyta co się stało i korzystając z bazy danych firmy wysyła do nas odpowiadającą zagrożeniu pomoc. Oczywiście, można nie korzystać z przycisku SOS, lecz dzwonić do dowolnej z pozostałych czterech, zaprogramowanych osób.

Wbudowany GPS pozwala precyzyjnie określić nasze położenie, nie trzeba więc telefonistce tłumaczyć, że jesteśmy gdzieś za galaktyką Pegaza (lub w pubie na Siennej) – informacja o naszej lokalizacji jest bowiem dla operatora dostępna w ciągu kilku sekund.

To, co dla osób chorych na Alzheimera jest w tym wszystkim najlepsze to fakt iż ActiveONE to nie tylko telefon ratunkowy - pełni jednocześnie funkcje lokalizatora. Jeśli osoba chora zgubi się podczas spaceru, rodzina może zadzwonić do firmy Assisstance i poprosić o podanie miejsca pobytu chorego.

ActiveONE GPS Safety Cell Phone działa na terenie USA - sam aparat kosztuje w promocji 59$ (cena normalna 249$) do tego doliczyć trzeba jeszcze jednak opłatę za korzystanie z całodobowego centrum pomocy.

Źródło: ubergizmo.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)