Telefon Sony Ericssona z Windows Phone

Telefon Sony Ericssona z Windows Phone

Sony Ericsson z Windows Phone | fot. nokiawp.net
Sony Ericsson z Windows Phone | fot. nokiawp.net
Michał Brzeziński
17.01.2012 18:00, aktualizacja: 17.01.2012 19:00

Sony Ericsson nigdy nie ukrywał swojego przywiązania do Androida, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że system Google'a przeżywa swoje (co najmniej) 5 minut. Ale najnowsze przecieki sugerują, że alternatywa w postaci Windows Phone'a jest całkiem prawdopodobna.

Kilka miesięcy temu szef generalny Sony Ericssona stwierdził, że Android jest główną platformą tej firmy i nie planuje ona próbowania swoich sił z innymi systemami operacyjnymi. Na pewno jednym z powodów takiej postawy była słaba kondycja finansowa, przez co producent nie mógł sobie pozwolić na porażkę, a przyszłość Windows Phone'a ciągle stała pod znakiem zapytania.

Po przejęciu wszystkich akcji firmy przez Sony sytuacja się zmieniła, jednocześnie mobilne okienka stają się coraz popularniejsze. Dodatkowe światło na sprawę rzuca wyciek zdjęć telefonu Sony Ericssona pracującego pod kontrolą Windows Phone.

Sony Ericsson z Windows Phone | fot. nokiawp.net
Sony Ericsson z Windows Phone | fot. nokiawp.net

Niestety, źródło informacji nie było w stanie podać żadnych szczegółów, chociażby daty wykonania zdjęcia. Specyfikacja również pozostaje zagadką, widzimy jedynie, że jest model prototypowy.

Nie jest to pierwszy przeciek tego typu - jeszcze w pierwszej połowie tamtego roku zobaczyliśmy zdjęcie smatfona z mobilnymi okienkami i wysuwaną klawiaturą QWERTY. Jednak po tej lakonicznej informacji słuch o współpracy Sony Ericssona z Microsoftem zaginął.

Na ile aktualne są nowe zdjęcia, nie wiadomo, a rozmazana wersja systemu także nie pomaga. Napis "Sony Ericsson" zamiast "Sony" również nie jest żadnym wyznacznikiem, ponieważ nawet na targach CES mogliśmy zobaczyć telefony, których jeszcze nie dosięgnęła zmiana nazwy.

Japońska firma już zapowiedziała, że podczas Mobile World Congress w Barcelonie zobaczymy kolejne urządzenia. Po zaprezentowaniu wysokiej klasy smartfonów z Androidem może przyszedł czas czas na Windows Phone'a? W końcu coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie telefonu z systemem Microsoftu. Co prawda większość z nich przekonywana jest w sądzie, ale jak wiadomo, cel uświęca środki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)