Telefon z logo Facebooka - prawda czy fałsz?

Telefon z logo Facebooka - prawda czy fałsz?
Paweł Żmuda

20.09.2010 09:24, aktual.: 20.09.2010 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po serii wielkich eventów zagwarantowanych nam przez Nokię, HTC i LG informacje o premierach nowych smartfonów na chwilę przycichły. W miniony weekend opiniotwórczy serwis TechCrunch zasugerował, że popularny Facebook może pracować nad telefonem komórkowym, a nawet nad własnym systemem operacyjnym. Czy Facebook Phone to fakt?

Michael Arrington, powołując się na "źródła zbliżone do sprawy", stwierdził, że ekipa Zuckerberga chce rywalizować z Google'em również na polu mobilnych platform. Cały pomysł miał być racjonalny, ponieważ z Facebooka korzysta bardzo wielu użytkowników komórek. Plotka szybko zaczęła się rozprzestrzeniać. Niektórzy stwierdzili, że domniemany Facebook Phone może zostać wyposażony w... system Android.

Przedstawiciele Facebooka nie zdążyli zareagować na czas. Dopiero po pewnym czasie w Sieci pojawiło się sprostowanie:

Informacje przedstawione po raz pierwszy na łamach serwisu TechCrunch nie są prawdą. Facebook nie pracuje nad telefonem, jednak zawsze zależało nam na tym, by komórki były bardziej "społeczne". Aktualnie pracujemy między innymi nad przygotowaniem wersji strony w HTML5 oraz zintegrowaniem naszej platformy z produktami niektórych producentów".

Najciekawsze jest to, że Facebook zaprzeczył jedynie plotkom o pracy nad telefonem, a nie nad oprogramowaniem dla smartfonów. Cóż, teoretycznie telefon Facebooka nie istnieje, jednak kto wie, czego możemy się spodziewać w przyszłości... Kupilibyście telefon z napisem "with Facebook" na obudowie?

Źródło: pocket-lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)