Tani telefon z QWERTY i WiFi - przegląd

Tani telefon z QWERTY i WiFi - przegląd
Jakub Płaza

29.11.2010 10:00, aktual.: 29.11.2010 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli piszecie dużo SMS-ów, korzystacie z portali społecznych lub nie możecie obejść bez swojej skrzynki pocztowej, warto pomyśle o urządzeniu, które znacznie ułatwia te czynności. Idealnym wyjściem z sytuacji wydaje się telefon z klawiaturą QWERTY i WiFi. Dotykowy, rozsuwany, candybar – typów jest naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

W niniejszym artykule postanowiłem opisać kilka wybranych modeli, które uważam na interesujące, a przy tym nie kosztują one 2000 zł. Praktycznie wszystkie znajdziecie w ofertach operatorów. Postanowiłem sprawdzić ich ceny w zbliżonych kwotach abonamentowych – 59 zł i 69 zł. Dowiecie się przy okazji, która sieć oferuje je za najlepsze pieniądze.

Telefony z QWERTY i WiFiMotorola Flipout

To prawdziwa nowość na naszym rynku. Smartfon jest niewielkich rozmiarów i charakteryzuje się oryginalnym sposobem wysuwania klawiatury QWERTY. Oprócz systemu Android znajdziecie w nim łączność WiFi. Obudowa jest dostępna w wielu opcjach kolorystycznych.

Play – 69 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc (od złotówki w wyższym abonamencie)

Orange – 349 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc (od złotówki w wyższym abonamencie)

Najtaniej w sklepie internetowym: deluxury - 1269 zł

Sony Ericsson Xperia X10 mini

X10 mini jest naprawdę malutki i zgrabny. Ma wysuwaną klawiaturę QWERTY i ekran dotykowy. Z pewnością okaże się ona bardzo pomocna podczas pisania SMS-ów i dłuższych wiadomości tekstowych. Myślę, że telefon przypadnie do gustu przede wszystkim paniom. Na koniec dodam, że podobnie jak poprzednik działa pod kontrolą Androida i łączy się z Internetem za pośrednictwem WiFi.

Plus – 149 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc (od złotówki w wyższym abonamencie)

Era – 649 zł w abonamencie 69 zł/miesiąc

Najtaniej w sklepie internetowym: Media planeta - 894 zł

Samsung Corby Pro B5310

Corby jest jednym z najpopularniejszych dotykowców w naszym kraju. Trudno się dziwić, że producent postanowił wypuścić jego nieco inną wersję. Znajdziecie w niej dodatkową, fizyczną i oczywiście pełną klawiaturę. Surfowanie po Internecie znacznie ułatwi obecność modułu WiFi. Samsung mógłby jednak poprawić nieco wbudowaną przeglądarkę.

Najtaniej w sklepie internetowym: Media planeta - 693 zł

Samsung Wave 533 (S5330)

Wave 533 jest mid-endowym dotykowcem z wysuwaną klawiaturą QWERTY i WiFi. Ważne jest również to, że działa pod kontrolą autorskiego OS-a producenta – bada. Niestety na jego pokładzie nie znajdziecie ekranu Super AMOLED i tak wydajnego procesora jak w S8500. Niemniej jednak ma do zaoferowania całkiem sporo i to za naprawdę rozsądne pieniądze.

Era – 49 zł w abonamencie 69 zł/miesiąc

Plus – 149 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc

Najtaniej w sklepie internetowym: zomax - 649 zł

Samsung Omnia Pro

W Omni Pro nie znajdziecie rozsuwanej obudowy. Jest jednak pełna klawiatura QWERTY i WiFi. Smartfon działa pod kontrolą systemu Windows Mobile w wersji 6.5.1 Standard i jest w naszym kraju prawdziwą nowością. Trafił on niedawno do naszej redakcji - więcej powie o nim już wkrótce Krzysiek.

Orange – 339 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc

Najtaniej w sklepie internetowym: ole ole! - 820 zł

Nokia C3

C3 ma ten sam typ obudowy, co opisana wyżej Omnia Pro. Telefon jest świetną alternatywą dla drogich smartfonów – E71 i E72. Nie kosztuje tak wiele, a oferuje całkiem sporo. Wygodna klawiatura QWERTY i łączność WiFi to tylko niektóre z jego zalet.

Plus – 1 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc

Era – 1 zł w abonamencie 69 zł/miesiąc

Orange – 9 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc

Najtaniej w sklepie internetowym: Media planeta - 422,99 zł

Blackberry 8520

Telefony RIM nie należą w Polsce do najpopularniejszych, ale w Europie Zachodniej i USA - jak najbardziej. Model 8520 ma fizyczną klawiaturę QWERTY, łączność WiFi i biznesowy charakter.

Era – 299 zł w abonamencie 69 zł/miesiąc

Orange – 299 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc (od złotówki w wyższych abonamentach)

Plus – 399 zł w abonamencie 59 zł/miesiąc

Najtaniej w sklepie internetowym: najlepsze technologie - 720 zł

Wymienione modele telefonów z QWERTY i WiFi są jedynie propozycją. W sklepach znajdziecie ich o wiele więcej. Do Was jednak należy decyzja o wyborze tego właściwego. Wszystkie zasługują na uwagę. Każdy z nich ma zadanie sprostać zupełnie odmiennym oczekiwaniom.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)