Telefon zamiast komputerowej klawiatury

HTC-Touch-Pro.
HTC-Touch-Pro.
Paweł Wolniewicz

15.07.2009 10:01, aktual.: 15.07.2009 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod adresem klawiatur wbudowanych w telefony komórkowe (nawet QWERTY) częściej usłyszeć można zażalenia niż pochwały. Nic dziwnego, bo upchnięcie klawiszy na niewielkiej przestrzeni nieuchronnie utrudnia (lub wręcz uniemożliwia) szybkie i wygodne pisanie.

Mimo to w Internecie znaleźć można program, który pozwala na wykorzystanie telefonu HTC Touch Pro w roli komputerowej klawiatury. Jeśli ogromne, nieporęczne i przypominające maszynę do pisania "coś" nam się znudzi, to dzięki tej aplikacji będziemy mogli sterować pecetem za pomocą komórki. Niewątpliwie to nowoczesne rozwiązanie, ale czy wygodne?

Jeśli chcemy się o tym przekonać samodzielnie, to powinniśmy ściągnąć program nueUSBKeyboard. Jest on dostępny za darmo. Narzędzie testowano na smartfonie HTC Touch Pro, ale niewykluczone, że zadziała też na innych urządzeniach z systemem Windows Mobile.

Kluczowym wymogiem jest posiadanie portu USB w komórce. Dzięki niemu możliwe stanie się podłączenie telefonu do komputera tak samo, jak zwyczajnej klawiatury USB.

Zdjęcie: HTC Touch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)