Telefony BlackBerry zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski?

Strona głównaTelefony BlackBerry zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski?
19.10.2010 13:41
fot. na lic. CC; Flickr.com/by Hello Turkey Toe
fot. na lic. CC; Flickr.com/by Hello Turkey Toe
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów poinformowali właśnie o wyłączeniu możliwości wysyłania wiadomości e-mail z terminali BlackBerry należących do swoich pracowników. Jak informuje biuro prasowe Ministerstwa, zakaz jest motywowany kwestiami bezpieczeństwa. Urząd twierdzi, że korespondencja wysyłana za pośrednictwem jeżynek mogłaby dostać się w niepowołane ręce.

Przedstawiciele ministerstwa w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Wyborczej" powiedzieli:

Przygotowujemy się do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, w resorcie finansów trwają prace nad uruchomieniem innego, bardziej bezpiecznego systemu.

Podobne kroki motywowane względami bezpieczeństwa podjęły podobno instytucje we Francji. Inne polskie urzędy nie zapowiedziały jeszcze blokady usług BlackBerry. Informacje od naszych krajowych organów rządowych są interesujące, ponieważ władze Arabii Saudyjskiej i Indii próbowały zablokować komórki BlackBerry z zupełnie innych powodów. Wtedy chodziło o to, że szyfrowanie wykorzystane przez RIM jest zbyt mocne, a służby nie radzą sobie z odczytywaniem korespondencji wysyłanej za pomocą terminali.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy polskich przedstawicieli firmy RIM. O rozwoju sprawy będziemy informować.

Źródło: wyborcza.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)