Telefony komórkowe jednak są rakotwórcze?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by the Italian voice
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by the Italian voice
Paweł Żmuda

01.06.2011 09:35, aktual.: 01.06.2011 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Promieniowanie wydzielane przez telefony komórkowe jest chyba jedną z największych zagadek dla naukowców. Praktycznie co kilka miesięcy słyszymy, że kolejna grupa uczonych potwierdza lub neguje wpływ telefonów na rozwój raka. Z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że telefony stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Aż 31 ekspertów z 14 krajów badało wpływ telefonów komórkowych na ludzki organizm. Jak to zwykle bywa, nie udało się jednoznacznie stwierdzić, czy telefony powodują raka, czy nie. WHO sklasyfikowała komórki jako "potencjalnie niebezpieczne". Naukowcy z Światowej Organizacji Zdrowia identycznie zakwalifikowali również kawę, chloroform oraz spaliny samochodowe.

Nowa klasyfikacja nadana przez WHO nie oznacza oczywiście, że telefony faktycznie wpływają na rozwój raka - komentuje John Walls z amerykańskiej CTIA.

Przez lata nie udało się jednoznacznie stwierdzić, jak to jest z komórkami. Naukowcy cały czas podkreślają, że jeszcze za wcześnie, by udowodnić zgubny wpływ komórek. Wiadomo jedynie, że mają one wpływ na aktywność komórek w mózgu. Niezależnie od tego, czy są rakotwórcze, czy nie - większość z nas i tak nie może z nich zrezygnować.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)