Telefony (niedalekiej) przyszłości? - przegląd najciekawszych konceptów

Telefony (niedalekiej) przyszłości? - przegląd najciekawszych konceptów

Telefony (niedalekiej) przyszłości? - przegląd najciekawszych konceptów
Mateusz Żołyniak
21.03.2010 03:00, aktualizacja: 21.03.2010 04:00

Pora na kolejny przegląd telefonów. Niemniej, tym razem nie będę pisał o modelach dostępnych na rynku. Zamiast tego chciałbym przedstawić Wam kilka ciekawych projektów komórek, które już wkrótce mogłyby trafić na rynek. Oto najlepsze (moim zdaniem) koncepty telefonów niedalekiej przyszłości.

Pora na kolejny przegląd telefonów. Niemniej, tym razem nie będę pisał o modelach dostępnych na rynku. Zamiast tego chciałbym przedstawić Wam kilka ciekawych projektów komórek, które już wkrótce mogłyby trafić na rynek. Oto najlepsze (moim zdaniem) koncepty telefonów niedalekiej przyszłości.

Na dobry początek Nokia N82 Dragonfly. Ten wyposażony w duży wyświetlacz, telefon wzorowany jest (jak sama nazwa wskazuje) na wyglądzie ważki. Gdyby pokazał się na rynku, z pewnością byłby miłym urozmaiceniem wśród łudząco podobnych do siebie modeli fińskiego producenta.

Innym, niezłym konceptem Reginalda Shola Hingstona, spod którego ręki wyszła Nokia Dragonfly, jest model Stealth, wzorowany na słynnym amerykańskim samolocie F117 Nighthawk. Szkoda tylko, że to jedyna zaleta tego prostego telefonu komórkowego.

Zaprojektowany na wzór smartfonów BlackBerry, Sony Ericsson Swift mógłby być jednym z pierwszych candybarów z Androidem i pełną klawiaturą QWERTY. Ponadto, według autora powinien być wyposażony m.in. w: ekran dotykowy, procesor o taktowaniu 800MHz, slot kart microSD, WiFi, wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm oraz aparat 8Mpix z autofocusem i lampą błyskową.

The Eye

Rozszerzona rzeczywistość znajduje coraz szersze zastosowanie w świecie telefonów komórkowych. Urządzeniem, które miałoby w pełni wykorzystać zalety tej technologii jest The Eye - telefon z przezroczystym, dotykowym ekranem i wbudowaną kamerą, która rejestrowałaby otaczający nas świat. Dzięki temu, na bieżąco moglibyśmy dowiadywać się nowych informacji o wszystkim co widzimy.

Obraz

Sony Ericsson Windows Phone 7 Series

Ostatnio widzieliśmy trzy prototypu telefonów z systemem Windows Phone 7 Series Asusa, LG oraz Samsunga. Warto także przyjrzeć się, jak mógłby wyglądać pierwszym model Sony Ericssona z nowymi mobilnymi okienkami Microsoftu.

Nokia Aeon to chyba najciekawszy projekt telefonu fińskiej firmy, jaki pokazał się na przełomie ostatnich lat. Świetny wygląd, dotykowy ekran oraz dotykowy wielofunkcyjny panel pod nim, który może pełnić funkcję klawiatury, d-pada czy kontrolera odtwarzacza, to największe zalety konceptu.

iPhone 4G

Co rok fani Apple zastanawiają się, jaki będzie nowy iPhone. Do tej pory firma z Cupertino nie zmieniła praktycznie nic w wyglądzie smartfona. Wiele wskazuje, że wraz z nową generacją urządzenia wreszcie się to zmieni. Niemniej, o tym czy iPhone 4G będzie przypominał któryś z licznych konceptów, które możemy znaleźć w Sieci, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu musimy zadowolić się projektami takimi, jak ten przedstawiony powyżej.

Więcej projektów iPhone'a 4G znajdziecie

Ostatnio, poza iPhone'em 4G, pojawił się również bardzo interesujący koncept innego telefonu Apple - iPhone'a Pro. W założeniach miałby być on urządzeniem skierowanym dla osób, które telefon wykorzystują głównie do gier, których w AppStore nie brakuje. Stąd też, ma on posiadać większy ekran oraz dodatkowe, wysuwane z dwóch stron panele z przyciskami podobnymi do tych z PSP Go.

Nokia X9

Ostatnio

Pierwszą Xperią z przezroczystym ekranem był model Pureness. Jego następcą mógłby być Renovatio, a przynajmniej tak sądzi Jan Kocur, który zaprojektował także pierwszego smartfona Sony Ericssona z Windows Phone 7 Series. Co prawda model oferuje tylko przezroczysty dotykowy ekran i specjalny czarno-biały interfejs użytkownika, ale za to wygląda po prostu świetnie.

HTC HD3

HTC HD3, czyli jaki mógłby być następca rewelacyjnego HTC HD2. 4,5-calowy ekran o rozdzielczości , procesor Qualcomm Snapdragon QSD8672 o taktowaniu 1,5GHz, 1GB pamięci RAM, 1GB pamięci ROM, 16GB pamięci Flash, HDMI, aparat 8Mpix oraz moduł 4G to tylko niektóre bajery, jakie mielibyśmy znaleźć na jego pokładzie.

Więcej o projekcie HTC HD3 dowiecie się z

Na koniec, inny smartfon Sony Ericssona z Windows Phone 7 Series - Dekotex. Model pod względem specyfikacji mógłby z powodzeniem rywalizować z HTC HD3. Oczywiście oba smartfony musiałby trafić najpierw na rynek...

Ciekawe, który z nich przypadł Wam najbardziej do gustu? Dodatkowo, jeżeli sami znacie jeszcze jakieś ciekawe koncepty telefonów, które już wkrótce mogłyby pojawić się na rynku, napiszcie o nich w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)