Telefony w służbie egipskiej propagandy

Telefony w służbie egipskiej propagandy

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by dominikgolenia
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by dominikgolenia
Paweł Żmuda
04.02.2011 11:25, aktualizacja: 04.02.2011 12:25

Protesty w Egipcie zmuszały władze do podejmowania całkowicie irracjonalnych kroków. Wszyscy słyszeliśmy już o czasowym odcięciu państwa od Internetu, teraz sieć Vodafone poinformowała o kolejnym wykorzystaniu technologii do kontrolowania narodu. Firma uważa, że administracja Mubaraka bezprawnie wykorzystuje infrastrukturę telekomunikacyjną do prowadzenia propagandy.

Dzięki serwisowi Twitter, w Sieci pojawiło się sporo informacji dotyczących propagandowych SMS-ów, które otrzymali abonenci Vodafone w Egipcie. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury Vodafone, wiadomości od władz wyglądały jak typowe SMS-y od operatora. Niestety, ich treść nie przypominała zwykłej komunikacji.

SMS
SMS

Siły zbrojne troszczą się o twoje bezpieczeństwo i zapewniają, że nikt nie użyje siły przeciwko naszemu narodowi

Zwracamy się do każdej matki, każdego ojca, braci, sióstr i prawych obywateli - zachowajmy naród i kraj na zawsze

Przedstawiciele Vofaone zapewniają, że egipska administracja wykorzystała infrastrukturę do prowadzenia własnych działań propagandowych bez porozumienia z samym operatorem. Firma musiała po prostu poddać się naciskowi w myśl obowiązującego w Egipcie prawa.

W oficjalnym oświadczeniu Vodafone Group czytamy, że przesyłanie podobnych SMS-ów do abonentów nie może być akceptowane. Vodafone uważa, że autorzy wiadomości tekstowych nie powinni pozostawać anonimowi. Szkoda tylko, że działania operatora ograniczyły się do potępienia praktyki administracji prezydenta Mubaraka. Po czasie.

Źródło: cbsnews

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)