Telefony Windows Phone 7 Series bez kart pamięci i multitaskingu?

Telefony Windows Phone 7 Series bez kart pamięci i multitaskingu?

Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by D.Begley
Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by D.Begley
Komórkomania.pl
16.03.2010 15:41, aktualizacja: 16.03.2010 16:41

Jak poinformował Charlie Kindel odpowiedzialny w Microsofcie za strategię systemu Windows Phone 7 Series, spółka z Redmond wymusi na producentach sprzętu stosowanie jedynie pamięci wewnętrznej. Nowe mobilne okienka mają nie obsługiwać zewnętrznych kart pamięci! Nowy system Microsoftu będzie rozczarowaniem dla wszystkich tych, którzy spodziewali się konwencjonalnego multitaskingu.

"Windows Phone 7 nie będzie obsługiwał dodatkowych pamięci. Niestety, użytkownicy nie wrzucą na karty chociażby swoich ulubionych plików muzycznych. Niektóre z komórek z nowym systemem będą wyposażone w karty MicroSD ukryte pod bateriami, jednak dyski nie będą mogły być wymieniane przez użytkowników", donosi PC Magazine, którego redaktorzy mieli okazję rozmawiać z Kindel'em.

Przedstawiciel Microsoftu podał jeszcze jedną niepokojącą informację. Nowy system Microsoftu nie obsługuje multitaskingu. Komórkowe Okienka działać będą na podobnej zasadzie jak iPhone OS. W tle działać będą rdzenne aplikacje Microsoftu takie jak chociażby odtwarzacz muzyczny, ale aplikacje firm zewnętrznych nie będą korzystać z multitaskingu. Na szczęście, Microsoft umożliwi developerom na korzystanie z powiadomień push.

"By oszczędzić pracę baterii i zapewnić użytkownikom wysoki standard korzystania z urządzeń skupiliśmy się na multitaskingu tylko najważniejszych aplikacji systemu Windows Phone 7 Series", mówił Kindel.

Źródło: SIMblog.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)