Telefony z technologią Scratch Shield Nissana

docomo-thumb-450x203
docomo-thumb-450x203
Sabina

10.11.2009 16:00, aktual.: 10.11.2009 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NTT DoCoMo podpisało umowę z Nissanem, na mocy której, operator będzie mógł korzystać z technologii Scratch Shield w firmowanych przez siebie telefonach. Japońscy użytkownicy nie będą więc musieli się już martwić tym, że zarysują im się komórki.

podpisało umowę z Nissanem, na mocy której, operator będzie mógł korzystać z technologii Scratch Shield w firmowanych przez siebie telefonach. Japońscy użytkownicy nie będą więc musieli się już martwić tym, że zarysują im się komórki.

Technologia Scratch Shield została wprowadzona przez Nissana jeszcze w 2005 roku. Do tej pory jednak nikt nie przetransferował jej na inny produkt niż samochody. Scratch Shield Paint to unikalna powłoka lakiernicza, która pozwala na samonaprawianie się zarysowań. Technologia polega na połączeniu wysokoelastycznej żywicy z tradycyjną powłoką lakierniczą. W przypadku pojawienia się rysy, wystarczy podgrzać lakier i zarysowanie samo się zasklepi. Powłoka ma zapewniać do pięciu razy mniej zadrapań niż w przypadku tradycyjnego lakieru.

Nissan, powłokę Scratch Shield wykorzystał w serii Infiniti, a teraz zamierza z niej korzystać NTT DoCoMo. Dzięki tej technologii będzie możliwe stworzenie telefonu, który nie będzie się rysował. A przynajmniej będzie rysował się mniej. Nie wiadomo kiedy nowe, nierysujące się telefony wejdą do sprzedaży – tak czy siak będą dostępne jedynie w Japonii.

Źródło: newlaunches.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)