Telefony z Windows Phone sprzedają się coraz lepiej?

Telefony z Windows Phone sprzedają się coraz lepiej?

Windows Phone'y
Windows Phone'y
Kamil Bąkowski
30.11.2011 11:00, aktualizacja: 30.11.2011 12:00

Windows Phone 7 od momentu premiery nie zdołał podbić serc konsumentów. Sprzedaż telefonów z mobilnymi okienkami jest daleka od oczekiwań. Świąteczna przedzakupowa gorączka spowodowała jednak znaczny wzrost sprzedaży smartfonów z Windows Phone.

Windows Phone 7 trafił na rynek rok temu, ale nie radzi sobie rewelacyjnie. Wystarczy tylko przypomnieć, że już drugi kwartał z rzędu platforma Samsunga, bada, jest bardziej popularna niż Windows Phone. Wszystko może zmienić się w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Znaczący wzrost liczby użytkowników aplikacji Facebook na Windows Phone 7 wskazuje, że smartfony z mobilnymi okienkami sprzedają się coraz lepiej.

Na podstawie liczby użytkowników korzystających z integracji Facebooka w smartfonach Windows Phone 7 można prognozować, że sprzedało się około 5-6 mln telefonów z mobilnymi okienkami. Jak zauważyła redakcja serwisu WMPowerUser, przez ostatnie dwa tygodnie miesięczna liczba użytkowników aplikacji Facebook na Windows Phone wzrosła o 100 tys: z 1 mln aktywnych użytkowników 11 listopada 2011 roku do 1,1 mln użytkowników 25 listopada 2011 roku.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka - Windows Phone, fot. WMPowerUser
Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka - Windows Phone, fot. WMPowerUser

Serwis WMPowerUser, bazując na wcześniejszych obliczeniach, twierdzi, że przekłada się to na ponad 600 tys. sprzedanych smartfonów z Windows Phone w zaledwie dwa tygodnie.

Najwyraźniej premiera nowych telefonów z Windows Phone wpłynęła pozytywnie na popularność mobilnych okienek. Mowa o takich smartfonach, jak: Nokia Lumia 800, HTC Titan, HTC Radar, Samsung Focus S. W dużej mierze do większej sprzedaży telefonów z Windows Phone przyczyniła się premiera Nokii Lumii 800 w Europie. Fiński producent sporo zainwestował w promocję pierwszego własnego smartfona z Windows Phone. Bez wątpienia również sama marka Nokia przyciągnęła konsumentów do zakupu Lumii 800.

Czy myślicie, że Windows Phone jest już w stanie konkurować na rynku z iOS oraz Androidem?

Źródło: WMPowerUser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)