Telefony z WP7 bez fizycznych przycisków?

Strona głównaTelefony z WP7 bez fizycznych przycisków?
28.06.2011 11:22
Telefony z WP7 bez przycisków?
Telefony z WP7 bez przycisków?
Kamil Homziak
Kamil Homziak

Wśród inżynierów Nokii zapanowała ostatnio moda na telefony pozbawione przycisków pod ekranem. Czy oznacza to, że Windows Phone 7 może działać bez nich?

Takie wnioski można wyciągnąć przyglądając się zdjęciu Nokii Sea Ray. Co prawda sam interfejs nie jest jeszcze dopracowany, niemniej w dolnej części ekranu widać przyciski cofania, menu Start oraz szukania. Czy to zatem nowa funkcja WP7 Mango? Według zwykle dobrze poinformowanego dziennikarza Eldara Muratzina, wytyczne Microsoftu odnośnie smartfonów z Windowsem nie mówią nic o konieczności użycia fizycznych przycisków. Wiadomo natomiast, że ich wyświetlenie na ekranie to koszt 54 pikseli w pionie.

Możliwy jest też scenariusz, że tego typu przyciski to jedna z daleko idących modyfikacji interfejsu WP7 przez Nokię. Prawo do wprowadzania zaawansowanych modyfikacji było istotnym elementem porozumienia między dwoma koncernami. Przypomnijmy, że bez fizycznych przycisków będzie mogła działać także nowa wersja Androida o nazwie kodowej Ice Cream Sandwich.

Źródło: PocketNow

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)