TelEKOmunikacyjna zmiana

TelEKOmunikacyjna zmiana

Orange Flex udowadnia, że w temacie ekologii nie ma sobie równych!
Orange Flex udowadnia, że w temacie ekologii nie ma sobie równych!
Źródło zdjęć: © Zbynek Burival/Unsplash.com
20.08.2021 10:51, aktualizacja: 06.03.2024 22:14

Nie lubisz generować plastikowych odpadów i starasz się jak najbardziej redukować swój ślad węglowy? A co z usługami telekomunikacyjnymi? Czy one także mogą być bardziej ekologiczne? Orange Flex udowadnia, że w tym temacie nie ma sobie równych!

Ochrona środowiska to temat, który dotyka nas każdego dnia. Dla świadomego człowieka bycie eko nie tyle wiąże się z uczestnictwem w różnych happeningach, co podejmowaniu każdego dnia wyborów, które w jak najmniejszym stopniu szkodzą planecie. Jeśli idziemy na zakupy, zabieramy bawełnianą torbę. Zamiast kupować plastikowe butelki z wodą, filtrujemy tę z domu i trzymamy ją w bidonie. Jeśli tylko jest okazja, przemieszczamy się rowerem, a nie samochodem itd.

To tylko niektóre metody na ograniczenie własnego śladu węglowego, czyli emisji gazów cieplarnianych wywoływanych w pośredni lub bezpośredni sposób. Ale jak przełożyć te rozwiązania na usługi telekomunikacyjne?

Orange Flex stawia na neutralność klimatyczną

To samo pytanie zadano w Orange Flex. Nowoczesna sieć komórkowa w aplikacji najpierw obliczyła swój ślad węglowy. Pod uwagę wzięto usługi telekomunikacyjne, z jakich korzystają klienci - m.in. połączenia telefoniczne, SMS-y, MMS-y, transmisja danych - a także odbiór fizycznej karty SIM, aktualizacje aplikacji Orange Flex i zużycie energii elektrycznej przez smartfony. W przeliczeniu na jednego użytkownika miesięczny ślad węglowy korzystania z Orange Flex wyniósł 3,273 kg CO2e. Okazało się, że za ponad 90% tej wartości odpowiada zużycie energii elektrycznej.

Dlatego od czerwca 2021 roku całość energii elektrycznej w Orange Flex pochodzi z odnawialnych źródeł - farm wiatrowych wybudowanych w Wielkopolsce. A co pozostałymi 10 proc., których uniknąć nie można? Orange Flex wspiera projekt przekształcania zdegradowanych obszarów w Kolumbii w bioróżnorodne lasy. Dzięki kompensacji oraz wykorzystywaniu OZE Orange Flex jest pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną klimatycznie.

Ekologiczne rozwiązania, które pokochasz

Co oznacza to jednak dla klienta? Przede wszystkim brak umów i kartek do podpisywania. Wszystkie deklaracje wypełniasz w aplikacji, nawet jeżeli przenosisz swój numer od innego operatora. Nie podpisujesz także żadnych aneksów - jeżeli będziesz chciał zmienić swój Plan komórkowy na niższy lub wyższy to po prostu zaznaczasz to w aplikacji.

Ponadto w Orange Flex nie otrzymujesz papierowej faktury czy rachunku. Usługę opłacasz co miesiąc z góry poprzez automatyczną płatność kartą lub BLIK-iem, a jeżeli prowadzisz firmę i potrzebujesz dokumentu do rozliczeń, Flex wystawia e-fakturę.

Po drugie, o ile nasz smartfon wykorzystuje technologię eSIM, możemy zrezygnować z tradycyjnej karty SIM. eSIM to nie tylko wygoda związana z brakiem konieczności czekania na kuriera z nową kartą, ale także zero plastiku. A co z użytkownikami, którzy mają starsze smartfony? Orange Flex zaprojektowało blister na karty SIM o połowę mniejszy od tradycyjnych, dzięki czemu produkcja plastiku na tym polu także spadła o połowę. Do tego papier, z którego zrobione opakowanie, pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

Tym samym wybierając Orange Flex zyskujemy nie tylko nowoczesną usługę telekomunikacyjną, pełną komfortowych i ekonomicznych rozwiązań w stylu elastycznych planów, social mediów bez limitu czy opcją dzielenia się gigabajtami ze znajomymi, ale przyczyniamy się również do troski o klimat.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)