Ten smartfon ma 7 lat. Właśnie dostał aktualizację Androida

Ten smartfon ma 7 lat. Właśnie dostał aktualizację Androida
Miron Nurski

10.03.2022 14:47, aktual.: 10.03.2022 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co prawda nie jest to najnowszy Android, ale wsparcie producenta i tak jest ponadprzeciętnie długie.

Fairphone to holenderska firma, która stawia sobie za cel produkowanie smartfonów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jej produkty mają być ekologiczne, długowieczne i łatwe w samodzielnej naprawie. Dodatkowo w ramach całego łańcucha dostaw każdy człowiek ma być godziwie wynagradzany i pracować w bezpiecznych warunkach.

Pamiętacie jeszcze model Fairphone 2 z 2015 roku? Może i nie, ale producent bynajmniej o nim nie zapomniał.

Fairphone 2 z aktualizacją do Androida 10

Trzeba w tym momencie zaznaczyć, że ta wersja oprogramowania zadebiutowała w 2019 roku, więc wszelkie pochwały za "7-letnie wsparcie aktualizacyjne" są mocno naciągane. Na rynku od dłuższego czasu są już smartfony z Androidem 11 i 12.

Obraz

Nie zmienia to jednak faktu, że Fairphone 2 startował w 2015 roku od Androida 5.0. Pojawił się w tym samym czasie co Samsung Galaxy S6 czy Nexus 6P, a oba zakończyły swój żywot na Androidzie 8.

Smartfon niszowej marki pod względem aktualizacji wyprzedził o dwa numerki flagowce największego producenta na świecie oraz twórców Androida. Choć Fairphone potwierdził, że jest to ostatnie uaktualnienie, telefon i tak zostawia w tyle androidową konkurencję ze swojej epoki.

Najnowszy Fairphone 4 ma zadeklarowane aktualizacje do Androida 12, 13, 14, 15 i 16. Póki co producent dotrzymuje słowa.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)