Testowanie programów dla Windows Mobile

Testowanie programów dla Windows Mobile
24.08.2009 07:12
Application Verifier - testowanie programów dla Windows Mobile.
Application Verifier - testowanie programów dla Windows Mobile.
Paweł Wolniewicz
Paweł Wolniewicz

Instalowanie aplikacji pochodzących z niewiadomego źródła może zaszkodzić komórce ? nie oznacza to jednak, że trzeba lekką ręką przekreślić większość narzędzi dostępnych w Internecie i męczyć się ich gorszymi odpowiednikami. Użytkownicy smartfonów z systemem Windows Mobile, posiadający nieco cierpliwości oraz wiedzy technicznej, mogą przetestować programy instalowane w telefonie.

Pozwala na to Application Verifier. Narzędzie to dostępne jest bezpośrednio na stronach Microsoftu. Znaleźć tam można również bardzo obszerny, anglojęzyczny podręcznik opisujący zasady korzystania z aplikacji.

Application Verifier obsługuje zarówno starsze, jak i najnowsze wersje systemu Windows Mobile. Sam program instalowany jest w komputerze ? tam również przeprowadzane są analizy.

Użytkownik rozpoczyna pracę od wybrania rodzaju systemu operacyjnego, następnie wskazuje urządzenia, a ostatecznie ? aplikację, którą zamierza przetestować. Application Verifier wskazuje wówczas luki w kodzie programu, związane przede wszystkim z obsługą pamięci. Wyniki testów przedstawiane są na osobnym listingu.

Źródło i zrzutka: Microsoft

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)